آیا تبلیغ در گوگل ادوردز بهترین روش بالا آوردن سایت است؟

اگر می خواهید برای رسیدن به مخاطب مورد نظر خود مبلغی را صرف تبلیغات کنید، بهتر است آن را در مکان مناسب خرج کنید. یعنی جایی با بیش از 259 میلیون بازدید کننده منحصر به فرد و 4.8 میلیارد تعامل روزانه. جایی مثل گوگل.

گوگل ادز (Google Ads) تنها دو سال بعد از محبوب ترین وب سایت جهان یعنی Google.com راه اندازی شد. این پلتفرم تبلیغاتی در اکتبر 2000 به عنوان گوگل ادوردز (Google Adwords) روی صحنه آمد، اما پس از مدتی تغییر نام تجاری در سال 2018، نام آن به گوگل ادز تغییر یافت.

با توجه به گستردگی گوگل، احتمالاً شما تبلیغاتی را در آن مشاهده کرده و احتمالاً روی آن کلیک کرده اید. در این مقاله خواهید فهمید که چگونه تبلیغات را در گوگل شروع کنید. ما ویژگی های خاص این پلتفرم را پوشش خواهیم داد و به شما آموزش می دهیم چگونه اهداف خود را برای دستیابی به بهترین نتیجه با تبلیغ بهینه کنید.

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز یا همان گوگل ادز یک بستر تبلیغاتی پولی است که در زیرمجموعه یک کانال بازاریابی معروف قرار دارد. جایی که فرد تبلیغ دهنده برای هر کلیک یا هر برداشت (CPM) در یک آگهی، هزینه آن را پرداخت می کند.

گوگل ادز روشی موثر برای سوق دادن افراد واجد شرایط یا مشتریان مناسب به سمت کسب و کار شما می باشد، به این معنی که آن ها در جستجوی محصولات و خدماتی مانند محصولات پیشنهادی شما هستند.

با گوگل ادز می توانید بازدید وب سایت خود را افزایش دهید، تماس تلفنی بیشتری دریافت کرده و بازدیدهای داخل فروشگاه خود را بیشتر کنید. همچنین این بستر تبلیغاتی به شما این امکان را می دهد تا تبلیغات به موقع از طریق تلفن همراه و دسکتاپ را در میان مخاطبان خود ایجاد و به اشتراک بگذارید.

این بدان معناست که در لحظه ای که مشتریان ایده آل شما از طریق جستجوی گوگل یا گوگل مپ به دنبال خدمات و محصولات شما هستند، کسب و کار شما در صفحه نتایج موتور جستجو یا SERP نشان داده می شود. توجه داشته باشید تبلیغات این سیستم عامل می توانند در کانال های دیگر نیز از جمله YouTube ،Blogger و Google Display Network اجرا شوند.

با گذشت زمان، گوگل ادز همچنین به شما کمک می کند تا آن تبلیغات را تجزیه و تحلیل و بهبود بخشید تا افراد بیشتری با آن آشنا شوند و کسب و کار شما بتواند به همه اهداف اجرا شده شما برسد. کشف کنید که HubSpot چگونه می تواند به شما در مدیریت بهتر تبلیغات گوگل خود کمک کند.

علاوه بر این، بدون توجه به اندازه کسب و کار یا منابع موجود، می توانید تبلیغات خود را متناسب با بودجه ای که دارید تنظیم کنید. ابزار گوگل ادز محدودیت ماهانه دارد و پس از یک ماه دوباره باید آن را بروز کنید و حتی می توانید در هر لحظه از زمان آن را متوقف یا هزینه تبلیغات خود را کنسل کنید.

اکنون، به یک سوال مهم می رسیم؟ آیا گوگل ادز واقعاً موثر است؟ برای پاسخ به این سوال، بیایید آمار و ارقام را در نظر بگیریم: نرخ تبلیغات گوگل ادز نزدیک به 8٪ است. تعداد تبلیغات نمایشی در هر ماه 180 میلیون بار می باشد. کاربرانی که آماده خرید هستند، می توانند 65٪ تبلیغات پولی را با یک کلیک دریافت می کنند. 43٪ از مشتریان چیزی را خریداری می کنند که در یک تبلیغ یوتیوب دیده اند.

%عکس - آیا تبلیغ در گوگل ادوردز بهترین روش بالا آوردن سایت است؟

آیا گوگل ادوردز به خوبی عمل می کند؟

بله، با یک کمپین تبلیغاتی بهینه شده، می توانید یک کمپین بازاریابی با نرخ بازگشت سرمایه بالا را ایجاد نمایید. چرا در گوگل تبلیغ می کنیم؟ گوگل با دریافت بیش از 5 میلیارد درخواست جستجو در روز، پرکاربردترین موتور جستجوگر می باشد. ناگفته نماند، پلتفرم گوگل ادز نزدیک به دو دهه است که فعالیت می کند و در زمینه تبلیغات پولی ارشدیت دارد.

گوگل منبعی است که توسط مردم سراسر جهان برای طرح سوالات استفاده می شود که با ترکیبی از تبلیغات پولی و نتایج ارگانیک به آن ها پاسخ داده می شود. طبق گفته گوگل، تبلیغ کنندگان بابت هر 1 دلار که برای گوگل ادز هزینه می کنند، 8 دلار درآمد کسب می کنند.

دلایل دیگری نیز وجود دارد که تبلیغات در گوگل را در نظر بگیرید. یکی از دلایل این است که رقبای شما نیز از گوگل ادز استفاده می کنند. صدها هزار شرکت از گوگل ادز برای تبلیغ مشاغل خود استفاده می کنند، به این معنی که حتی اگر برای یک عبارت جستجو رتبه بندی ارگانیک داشته باشید، نتایج شما پایین تر از رقبا قرار دارد.

بهترین روش های تبلیغات در گوگل

اگر برای تبلیغ در گوگل تلاش کرده اید اما موفق نشدید، تسلیم نشوید. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است عملکرد گوگل ادز شما کم باشد. بیایید برخی از بهترین اقدامات معمول گوگل ادز را بررسی کنیم.

1. از بکار بردن کلمات کلیدی گسترده خودداری کنید.

اگر کلمات کلیدی شما بسیار گسترده باشد، گوگل تبلیغات شما را در مقابل مخاطبان اشتباه قرار می دهد، این به معنی کلیک کمتر و هزینه تبلیغات بیشتر می باشد. به عنوان مثال تحقیق کنید که کدام کلمات کلیدی باعث کلیک بیشتر می شوند. آن کلمات را بیابید و متناسب با تبلیغات و مخاطبان هدف خود، از کلمات مناسب استفاده نمایید.

به احتمال زیاد اولین بار ترکیبات درست را دریافت نخواهید کرد، اما باید کلمات کلیدی را اضافه، حذف و تغییر دهید. برای رسیدن به این هدف، نکات و راهکارهای زیر را در نظر بگیرید. 

2. تبلیغات بی ربط انجام ندهید.

اگر تبلیغ شما با هدف جستجوگر مطابقت نداشته باشد، برای بازگشت هزینه تبلیغ خود کلیک کافی نخواهید داشت. عنوان و کپی آگهی باید با کلمات کلیدی پیشنهادی شما مطابقت داشته باشد. این ترکیبی است که نتایجی را که می خواهید به شما می دهد و ممکن است فقط با چند اصلاح فاصله داشته باشد.

شما این گزینه را دارید که در هر کمپین چندین تبلیغ ایجاد کنید. تحقیق کنید که کدام تبلیغات بهترین عملکرد را دارند. یا بهتر از آن، از ویژگی Google Ads Responsive Search Ads استفاده کنید. 

3. نمره کیفیت یا QS خود را بهبود ببخشید.

نمره کیفیت شما همان نحوه تعیین رتبه بندی تبلیغات توسط گوگل است. هرچه رتبه شما بالاتر باشد، جایگاه شما بهتر خواهد بود. گوگل نمره کیفیت را به شما می گوید، اما بهبود آن به شما بستگی دارد. 

%عکس - آیا تبلیغ در گوگل ادوردز بهترین روش بالا آوردن سایت است؟

4. صفحه ورود به تبلیغات خود را بهینه کنید.

تلاش شما نباید با تبلیغ متوقف شود، بلکه تجربه کاربر پس از یک کلیک نیز به همان اندازه مهم است. کاربر شما با کلیک روی تبلیغ شما چه چیزی را می بیند؟ آیا صفحه ورود به تبلیغ شما بهینه شده است؟ آیا از همان کلمات کلیدی استفاده می کند؟ آیا این صفحه خواسته موردنظر کاربر شما را برطرف می کند و یا به سوال وی پاسخ می دهد؟

شرایط گوگل ادز

 • AdRank یا رتبه تبلیغ
 • پیشنهادات
 • نوع کمپین
 • نرخ کلیک کردن
 • شبکه نمایش
 • برنامه های افزودنی تبلیغات
 • کلید واژه ها
 • PPC
 • نمره کی

این اصطلاحات رایج به شما کمک می کند تا گوگل ادز خود را تنظیم، مدیریت و بهینه کنید. برخی از این موارد، مخصوص گوگل ادز می باشد. در حالی که برخی دیگر به طور کلی به PPC مربوط هستند. در هر صورت، برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی موثر باید این موارد را بدانید.

1. AdRank یا رتبه تبلیغ

AdRank یا رتبه تبلیغ، مکان تبلیغ شما را تعیین می کند. هرچه این مقدار بالاتر باشد، رتبه شما بهتر خواهد بود و چشم کاربران بیشتر به تبلیغ شما می افتد و احتمال کلیک آن ها بر روی تبلیغات بیشتر خواهد شد. رتبه تبلیغ شما با حداکثر پیشنهاد شما ضرب در نمره کیفیت تعیین می شود.

2. پیشنهادات

گوگل ادز بر اساس یک سیستم مناقصه است، یعنی شما به عنوان تبلیغ کننده حداکثر مبلغ پیشنهادی را که می خواهید برای یک کلیک بر روی تبلیغ خود بپردازید، انتخاب می کنید. هرچه پیشنهاد شما بیشتر باشد، جایگاه شما نیز بهتر خواهد بود. شما سه گزینه برای پیشنهاد دارید: CPC ،CPM یا CPE.

 • CPC یا هزینه هر کلیک، مبلغی است که شما بابت هر کلیک روی تبلیغ خود پرداخت می کنید.
 • CPM یا هزینه در هر میل، مبلغی است که شما برای هزار نمایش آگهی پرداخت می کنید. این زمانی است که تبلیغ شما به هزار نفر نشان داده می شود.
 • CPE یا هزینه هر معامله، مبلغی است که از پیش برای معامله در نظر گرفته شده است و برای تبلیغات خود پرداخت می کنید.

3. نوع کمپین

قبل از شروع یک تبلیغ پولی در گوگل ادز، یکی از سه نوع تبلیغ را انتخاب کنید: جستجو، نمایش یا ویدیو.

 • تبلیغات جستجو تبلیغاتی متنی است که در میان نتایج جستجو در صفحه نتایج گوگل نمایش داده می شود.
 • تبلیغات نمایشی معمولاً مبتنی بر تصویر هستند و در صفحات وب درون Google Display Network نشان داده می شوند.
 • تبلیغات ویدیویی بین شش تا 15 ثانیه است و در یوتیوب نمایش داده می شوند.

%عکس - آیا تبلیغ در گوگل ادوردز بهترین روش بالا آوردن سایت است؟

4. نرخ کلیک یا CTR

CTR تعداد کلیک هایی است که روی آگهی خود دریافت می کنید و متناسب با تعداد بازدید آگهی شما می باشد. نرخ کلیک بالا نشان دهنده آگهی با کیفیتی است که با هدف جستجو مطابقت داشته و کلمات کلیدی مرتبط را هدف قرار می دهد.

5. نمایش شبکه

تبلیغات گوگل را می توان در صفحات نتایج جستجو یا در یک صفحه وب در Google Display Network نمایش داد. GDN شبکه ای از وب سایت ها است که فضای مناسبی برای صفحات وب در گوگل ادز فراهم می کند.

این تبلیغات می توانند متنی یا تصویری باشند و در کنار محتوای مربوط به کلمات کلیدی مورد نظر شما نمایش داده شوند. محبوب ترین گزینه های نمایش تبلیغات Google Shopping و برنامه های تبلیغاتی هستند.

6. افزونه ها

افزونه های تبلیغات به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه هزینه اضافی، تبلیغات خود را با اطلاعات اضافی تکمیل کنید. این برنامه های افزودنی در یکی از پنج دسته زیر قرار می گیرند: لینک سایت، تماس، موقعیت مکانی، پیشنهاد یا برنامه. در ادامه به هر یک از این افزونه های تبلیغات خواهیم پرداخت.

7. کلمات کلیدی

وقتی کاربر گوگل در قسمت جستجو یک پرسش را تایپ می کند، گوگل طیف وسیعی از نتایج را به نمایش می گذارد. کلمات کلیدی، کلمات یا عباراتی هستند که با خواسته جستجوگر مطابقت دارند و پرسش آن ها را برآورده می کنند.

به عنوان مثال، جستجوگری كه “نحوه تميز كردن آدامس از كفش” را بنويسيد، نتايج را برای آگهی دهنده هايی مشاهده خواهد كرد كه كليدواژه هايی مانند “آدامس روی كفش” و “كفش تميز” را هدف قرار داده اند.

8. PPC

پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC، نوعی تبلیغات است که در آن تبلیغ کننده به ازای هر کلیک روی یک تبلیغ پرداخت می کند. PPC مخصوص گوگل ادز نیست، اما متداول ترین نوع کمپین پولی است. قبل از راه اندازی اولین کمپین گوگل ادز خود، مهم است که از جزئیات PPC مطلع شوید.

9. نمره کیفیت یا QS

QS، کیفیت آگهی شما را با نرخ کلیک، مرتبط بودن کلمات کلیدی، کیفیت ورود به صفحه و عملکرد گذشته شما در SERP اندازه گیری می کند. QS یک عامل تعیین کننده در رتبه بندی تبلیغ شما محسوب می شود.

%عکس - آیا تبلیغ در گوگل ادوردز بهترین روش بالا آوردن سایت است؟

عملکرد گوگل ادز چگونه است؟

گوگل ادز آگهی شما را در معرض دید مشتریانی قرار می دهد که به محصول یا خدمات شما علاقه مند هستند. تبلیغ کنندگان بر اساس اصطلاحات جستجو یا کلمات کلیدی، پیشنهاداتی را ارائه می دهند و پیشنهاد آن ها بسته به نوع انتخاب کمپین تبلیغاتی، در بالای صفحات نتایج جستجو، در ویدیوهای یوتیوپ یا در وب سایت های مربوطه قرار می گیرند. عوامل بسیاری بر توانایی شما در ایجاد تبلیغات گوگل موثر و با عملکرد بالا تأثیر می گذارد. موارد زیر برخی از مثال های گوگل ادز را نشان می دهد.

 • رتبه تبلیغ و نمره کیفیت

رتبه تبلیغ محل قرارگیری تبلیغات شما را تعیین می کند و امتیاز کیفیت یکی از دو عامل تعیین کننده AdRank شما می باشد. بخاطر داشته باشید، امتیاز کیفیت شما بر اساس کیفیت و ارتباط آگهی شما است و گوگل آن را با توجه به تعداد افرادی که روی آگهی شما کلیک می کنند، یعنی CTR شما را اندازه گیری می کند.

CTR شما به میزان مطابقت تبلیغ شما با هدف جستجوگر بستگی دارد که می توانید از سه قسمت زیر نتیجه بگیرید:

 • ارتباط کلمات کلیدی
 • اگر کپی آگهی و CTA، آنچه را که جستجوگر انتظار دارد بر اساس جستجوی خود تحویل دهند
 • تجربه کاربر صفحه ورود شما

QS شما جایی است که باید بیشترین تمرکز خود را هنگام تنظیم کمپین گوگل ادز خود، حتی قبل از افزایش مبلغ پیشنهادیتان، معطوف کنید. هرچه QS شما بالاتر باشد، هزینه های خرید شما کمتر و جایگاه بهتری خواهید داشت.

 • لوکیشن

وقتی گوگل ادز خود را برای اولین بار تنظیم می کنید، یک منطقه جغرافیایی را انتخاب می کنید که در آن تبلیغ شما نشان داده می شود. اگر ویترین فروشگاه دارید، این باید در شعاع مناسبی در اطراف آن محل باشد.

اگر فروشگاه تجارت الکترونیک و کالا دارید، مکان شما باید در مکان های نزدیک به حمل و نقل تنظیم شود. اگر شما خدمات یا محصولی را ارائه می دهید که در سراسر جهان قابل دسترسی باشد، باید حمل و نقل هوایی را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، اگر یک استودیوی یوگا در سانفرانسیسکو دارید، شخصی در نیویورک که وارد “استودیوی یوگا” می شود، بدون توجه به AdRank شما، نتیجه کارتان را نمی بیند. زیرا هدف اصلی گوگل این است که بیشترین نتایج را برای جستجوگران نمایش دهد، حتی هنگام پرداخت.

 • کلید واژه ها

تحقیقات کلمات کلیدی برای تبلیغات پولی به همان اندازه که برای جستجوی ارگانیک اهمیت دارد، نیز مهم است. کلمات کلیدی شما باید تا آنجا که ممکن است با هدف جستجوگر مطابقت داشته باشند. به این دلیل که گوگل براساس کلمات کلیدی انتخابی، آگهی را با سوالات جستجو منطبق می کند.

هر گروه تبلیغاتی که در کمپین خود ایجاد می کنید، مجموعه کوچکی از کلمات کلیدی را هدف قرار می دهد. اصولا یک تا پنج کلمه کلیدی، بهینه می باشد و گوگل بر اساس آن انتخاب ها، تبلیغ شما را نمایش می دهد.

 • انواع مطابقت

با توجه به انتخاب کلمات کلیدی، انواع تطابق فضای کمی را برای شما فراهم می کند. آن ها به گوگل می گویند که آیا می خواهید یک جستجو را دقیقاً با پرس و جو مطابقت دهید یا تبلیغ شما باید به کسی که یک جستجوی نیمه مرتبط دارد نشان داده شود؟ چهار نوع مطابقت برای انتخاب وجود دارد:

مطابقت گسترده تنظیمات پیش فرض است که از هر کلمه ای در عبارت کلمه کلیدی شما به هر ترتیب استفاده می کند. به عنوان مثال، “یوگای بز در اوکلند” با “یوگای بز” یا “یوگای اوکلند” مطابقت دارد.

مطابقت گسترده اصلاح شده به شما این امکان را می دهدکه از کلمات خاصی مانند علامت + استفاده نمایید. به عنوان مثال، “+ بز یوگا در اوکلند” می تواند “بز”، “بز مانند غذا” یا “بز و یوگا” تولید کند.

مطابقت عبارات با سوالاتی تطبیق دارد که عبارت کلمه کلیدی شما را به ترتیب در بر می گیرد، اما ممکن است شامل کلمات اضافی قبل یا بعد از آن باشد. به عنوان مثال، “یوگای بز” می تواند “یوگای بز لکه دار” یا “یوگای بز همراه با توله سگ ها” را ایجاد کند.

مطابقت کامل، عبارت کلمه کلیدی شما را همانطور که به ترتیب دقیق نوشته شده است، حفظ می کند. به عنوان مثال، اگر کسی “انواع یوگای بز” یا “کلاس یوگای بز” را تایپ کند، “یوگای بز” ظاهر نخواهد شد.

اگر تازه کار خود را شروع کرده اید و دقیقاً نمی دانید شخصیت شما چگونه جستجو خواهد کرد، از یک مطابقت گسترده به یک روش باریک تر بروید تا بتوانید بررسی کنید کدام پرسش ها بهترین نتیجه را دارند. با این حال، از آنجا که تبلیغ شما برای بسیاری از درخواست ها رتبه بندی می شود، باید آگهی های تبلیغاتی خود را کاملاً زیر نظر داشته و آن ها را تغییر دهید، زیرا می توانید اطلاعات جدیدی کسب کنید.

%عکس - آیا تبلیغ در گوگل ادوردز بهترین روش بالا آوردن سایت است؟

 • عنوان و توضیحات

نسخه تبلیغاتی شما می تواند تفاوت بین کلیک روی تبلیغ شما و کلیک بر روی تبلیغات رقبا باشد. مهم است که آگهی شما با هدف جستجوگر و کلمات کلیدی هدف شما مطابقت داشته باشد.

عنوان آگهی شما، چیزی است که از جستجوی کلمه کلیدی نشان داده می شود و توضیحات یا دیسکریپشن، معمولا پاراگراف اول آگهی یا پاراگرافی است که کلمات کلیدی سرچ شده در آن وجود دارند. توضیحات به کاربر کمک می کند تا با خواندن یک خط، درک کند که آیا این مقاله به سوالات او پاسخ می دهد یا خیر.

 • برنامه های افزودنی تبلیغات

اگر از گوگل ادوردز استفاده می کنید، به دو دلیل باید از برنامه های افزودنی تبلیغات نیز استفاده کنید: یکی این که این برنامه ها رایگان هستند و به کاربران اطلاعات بیشتری می دهند و دلیل دیگر این که باعث می شود با تبلیغ شما تعامل بیشتری صورت بگیرد. این برنامه های افزودنی در یکی از این پنج دسته قرار می گیرند:

برنامه های افزودنی لینک سایت، افزودن افراد به شما را افزایش می دهند و به شما در برجسته بودن کمک می کنند. این برنامه ها همچنین پیوندهای اضافی به سایت شما می دهند که دلایل فریبنده تری را برای کلیک کردن به کاربران ارائه می دهد.

برنامه های افزودنی تماس به شما این امکان را می دهد که شماره تلفن خود را در تبلیغ بگنجانید تا کاربران راهی دیگر و فوری برای ارتباط با شما داشته باشند. اگر تیم خدمات مشتری دارید که آماده تعامل با مخاطبان شما هستند، شماره تلفن خود را وارد کنید.

برنامه های افزودنی مکان شامل موقعیت مکانی و شماره تلفن شما در آگهی می باشد تا گوگل بتواند نقشه ای را به جستجوگران ارائه دهد تا به راحتی شما را پیدا کنند. این گزینه برای مشاغل دارای فروشگاه عالی است و برای جستجوی “… نزدیک من” به خوبی کار می کند.

برنامه های افزودنی پسوند در صورتی که تبلیغات را به درستی انجام دهید، به خوبی عمل می کنند. اگر گزینه های شما در مقایسه با رقبایتان تخفیف داشته باشند، می تواند کاربران را تشویق کرد تا بر روی تبلیغات شما کلیک کنند.

برنامه های افزودنی توسط تبلیغات گوگل ارائه داده می شوند. برنامه های افزودنی، لینکی برای بارگیری برنامه به کاربران تلفن همراه ارائه می دهند. افزودن این لینک ها سبب کاهش ترافیک در انجام جستجوهای جدید در برنامه AppStore می شود. با این لینک ها دیگر نیازی به جستجوی زیاد در برنامه AppStore نمی باشد، زیرا با یک کلیک مستقیم به برنامه مورد نظر پیوند داده خواهید شد.

 • هدف گذاری مجدد گوگل ادز

هدف گذاری مجدد یا بازاریابی مجدد در گوگل ادز راهی برای تبلیغ برای کاربرانی است که قبلاً به صورت آنلاین با شما تعامل داشته اند، اما هنوز تغییر کاربری نداده اند. پیگیری کوکی ها، کاربران را در وب دنبال می کند و با تبلیغات خود این کاربران را هدف قرار می دهد.

انواع تبلیغات گوگل ادز

 • جستجو کردن
 • نمایش دادن
 • ویدئو
 • برنامه
 • خريد كردن

می توانید یکی از پنج نوع کمپین را در گوگل ادز انتخاب کنید. بیایید موارد استفاده بهینه را برای هر یک و اینکه چرا ممکن است یکی را به جای دیگری انتخاب کنید، بیان کنید.

%عکس - آیا تبلیغ در گوگل ادوردز بهترین روش بالا آوردن سایت است؟

1. جستجو در تبلیغات

تبلیغات جستجو، تبلیغاتی متنی است که در صفحات نتایج گوگل نمایش داده می شود. مزیت تبلیغات جستجو این است که شما تبلیغ خود را در محلی نشان می دهید که بیشتر جستجوگران ابتدا به دنبال آن اطلاعات می گردند یعنی در گوگل.

گوگل تبلیغ شما را در همان قالب نتایج دیگر نشان می دهد، البته به استثنای نشان دادن آن به عنوان “آگهی”. بنابراین کاربران نتایج را می بینند و روی آن ها کلیک می کنند.

 • تبلیغات جستجوی پاسخگو

تبلیغات جستجوی پاسخگو به شما این امکان را می دهد که چندین نسخه از عناوین و کپی آگهی (به ترتیب 15 و چهار تغییر) را برای گوگل وارد کنید تا بهترین عملکرد را برای نمایش به کاربران انتخاب کند.

با تبلیغات سنتی هر بار با استفاده از عنوان، یک نسخه ثابت از تبلیغ خود ایجاد کنید. تبلیغات پاسخگو امکان دستیابی به یک تبلیغ پویا را فراهم می کند که تا زمانی که به نسخه مناسب برای مخاطبان هدف خود برای گوگل برسید، به طور خودکار آزمایش می شود. این بدان معنی است که شما باید بیشترین تعداد کلیک را دریافت کنید.

2. جستجو در نمایش تبلیغات

گوگل دارای شبکه ای از وب سایت ها در صنایع مختلف و با تعداد زیادی مخاطب است که برای نمایش گوگل ادز انتخاب می شوند و معروف به Google Display Network می باشند. سود مالک وب سایت این است که به ازای هر کلیک یا تأثیرگذاری در تبلیغات، هزینه ای به آن ها پرداخت می شود.

فایده ای که برای تبلیغ کنندگان دارد این است که آن ها می توانند محتوای خود را در مقابل مخاطبان هم سو با آگهی هایشان قرار دهند. این ها معمولاً تبلیغات تصویری هستند که توجه کاربران را به محتوای صفحه وب جلب می کنند.

3. جستجو در تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدئویی قبل یا بعد و گاهی اوقات در وسط فیلم های YouTube نمایش داده می شوند. به یاد داشته باشید، یوتیوب نیز یک موتور جستجو است. یوتیوب کلمات کلیدی مناسب شما را در مقابل ویدیو قرار می دهد تا توجه مخاطبان را جلب کند.

 4. برنامه های تبلیغاتی

برنامه های تبلیغاتی گوگل از طریق تبلیغات نمایش داده شده در شبکه جستجوی گوگل، یوتیوب، گوگل پلی و موارد دیگر، برنامه تلفن همراه شما را تبلیغ می کنند. می توانید تبلیغاتی را اجرا کنید که مخاطبان را به نصب برنامه شما ترغیب می کند.

برخلاف سایر انواع تبلیغات، شما یک کمپین تبلیغاتی برنامه را طراحی نمی کنید، بلکه اطلاعات و مخاطبان برنامه خود را در اختیار گوگل قرار می دهید. گوگل بقیه کارها را انجام می دهد تا برنامه شما را جلوی چشم قرار دهد.

5. تبلیغات خرید

نوع دیگر گوگل ادز کمپین های تبلیغاتی خرید گوگل است. کمپین های خرید، مانند این انواع تبلیغات دیگر، در SERP نمایش داده می شوند و شامل اطلاعات دقیق محصول مانند قیمت و تصاویر محصول هستند. شما می توانید از طریق Google Merchant Center یک کمپین خرید انجام دهید، جایی که اطلاعات خاصی از محصول را وارد می کنید و گوگل از آن ها برای ایجاد تبلیغات خرید شما استفاده می کند.

تبلیغات خرید به جای بازاریابی نام تجاری شما به عنوان یک چیز کلی، به شما امکان می دهد محصولات خاص و خطوط تولید را نیز تبلیغ کنید. به همین دلیل است که وقتی کالای خاصی را در گوگل جستجو می کنید، تبلیغات مارک های مختلف را در قسمت بالا یا کنار مشاهده می کنید.

%عکس - آیا تبلیغ در گوگل ادوردز بهترین روش بالا آوردن سایت است؟

نحوه ایجاد گوگل ادز و استفاده از آن

راه اندازی تبلیغات پولی در گوگل نسبتاً آسان و سریع است، بیشتر به این دلیل که سیستم عامل، شما را از طریق راه اندازی راهنمایی می کند و نکات مفیدی را در طول مسیر ارائه می دهد.

پس از بازدید از سایت گوگل ادز و کلیک بر روی “اکنون شروع کنید”، یک سری مراحل برای راه اندازی تبلیغات شما انجام می شود. اگر کپی تبلیغات و یا تصاویر خود را ایجاد کرده اید، تنظیمات باید بیش از 10 دقیقه طول بکشد.

آنچه ممکن است کمتر مشهود باشد، همه کارهای اضافی است که شما باید انجام دهید تا مطمئن شوید تبلیغات شما به درستی تنظیم شده و به راحتی قابل ردیابی هستند. این ها مراحلی هستند که پس از ارسال تبلیغات برای بازبینی انجام می دهید.

1. تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل را پیوند دهید.

احتمالاً تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل را در وب سایت خود تنظیم کرده اید تا بتوانید میزان بازدید، تبدیل، اهداف و هر معیار منحصر به فرد را ردیابی کنید. همچنین باید حساب تجزیه و تحلیل خود را به گوگل ادز پیوند دهید. پیوند دادن این حساب ها ردیابی، تجزیه و تحلیل و گزارش گیری بین کانال ها و کمپین ها را بسیار آسان می کند، زیرا می توانید این رویدادها را در یک مکان مشاهده کنید.

2. کدهای UTM را اضافه کنید.

کدهای ماژول رهگیری توسط گوگل برای ردیابی هر فعالیت مرتبط با یک پیوند خاص استفاده می شوند. احتمالاً قبلاً آن ها را دیده اید. این بخشی از یک URL است که از یک علامت سوال پیروی می کند (“؟”).

کدهای UTM به شما نشان می دهند کدام پیشنهاد یا تبلیغ منجر به تبدیل شده است تا بتوانید موثرترین بخش های کمپین خود را ردیابی کنید. کدهای UTM بهینه سازی گوگل ادز شما را آسان تر می کنند، زیرا دقیقاً می دانید چه کاری می کنند.

اگرچه راهکار این است که هنگام تنظیم گوگل ادز خود، کدهای UTM خود را در سطح کمپین اضافه کنید تا مجبور نشوید به صورت دستی برای هر URL آگهی اقدام کنید. در غیر این صورت، می توانید آن ها را به صورت دستی با سازنده UTM گوگل اضافه کنید.

3. گوگل ادز خود را با CRM ادغام کنید.

در مورد نگهداری همه داده های خود در یک مکان که می توانید آن ها را ردیابی، تجزیه و تحلیل و گزارش دهید، چیزهایی باید گفته شود. شما قبلاً از CRM خود برای ردیابی اطلاعات تماس استفاده می کردید.

یکپارچه سازی گوگل ادز با CRM به شما امکان می دهد که کدام کمپین های تبلیغاتی برای مخاطبان شما کار می کنند، بنابراین می توانید با پیشنهادهای مرتبط به بازاریابی برای آن ها، ادامه دهید.

%عکس - آیا تبلیغ در گوگل ادوردز بهترین روش بالا آوردن سایت است؟

استراتژی های مناقصه گوگل ادز

وقتی کمپین های تبلیغاتی خود را تنظیم کردید و پیگیری های لازم را انجام دادید، زمان شروع پیشنهادات است. به یاد داشته باشید، توانایی شما برای رتبه بندی در گوگل ادز به نحوه پیشنهاد شما بستگی دارد. اگرچه مبلغ پیشنهاد شما به بودجه و اهداف شما بستگی دارد، اما چند راهکار و تنظیمات پیشنهادی وجود دارد که باید هنگام راه اندازی کمپین پرداختی از آن ها مطلع باشید.

 • پیشنهادات خودکار در مقابل دستی

در مورد پیشنهاد کلمات کلیدی خود دو گزینه دارید: خودکار و دستی. نحوه کار آن ها به شرح زیر است:

پیشنهاد خودکار، گوگل را در صندلی راننده قرار می دهد و به سیستم عامل اجازه می دهد پیشنهاد شما را بر اساس رقبای خود تنظیم کند. هنوز هم می توانید حداکثر بودجه را تعیین کنید و گوگل در محدوده ای کار خواهد کرد تا بهترین شانس را برای برنده شدن در این محدودیت ها به شما بدهد.

پیشنهادات دستی به شما اجازه می دهد مقدار پیشنهادات را برای گروه های تبلیغاتی و کلمات کلیدی خود تعیین کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که هزینه های تبلیغات کم عملکرد را کاهش دهید.

 • پیشنهادات با شرایط جستجوی مارک شده

اصطلاحات مارک دار عبارت از کسانی هستند که شرکت شما یا نام محصول منحصر به فرد در آن ها وجود دارد، مانند “HubSpot CRM”. در مورد اینکه آیا باید با شرایط مارک خود پیشنهاد دهید یا خیر بحث زیادی وجود دارد. در یک طرف بحث، مناقصه با شرایطی که احتمالاً نتایج ارگانیک به همراه خواهد داشت، می تواند به عنوان اتلاف پول تلقی شود.

در طرف دیگر، قیمت پیشنهادی با این شرایط به شما دامنه این صفحات نتایج جستجو را می دهد. به عنوان مثال، اگر من در مورد ابزار چت زنده تحقیق کرده ام و به شدت چت زنده HubSpot را مد نظر قرار داده ام، پس از جستجوی ساده “نرم افزار چت زنده HubSpot” دقیقاً نتیجه ای را که می خواهم بدون تلاش پیمایشی بدست می آورم.

استدلال دیگر به نفع پیشنهاد مناقصه با شرایط مارک شما این است که اگر این کار را نکنید رقبا می توانند پیشنهادات خود را ارائه دهند و در نتیجه املاک و مستغلات ارزشمندی را که باید متعلق به شما باشد در اختیار قرار می دهند.

کلام آخر

با توجه به گستردگی و اقتدار گوگل ادز، این ابزار باید بخشی از استراتژی پرداخت شده شما باشد. برای شروع از نکاتی که در اینجا آورده ایم استفاده کنید و به یاد داشته باشید که هرچه پیش می روید، آن ها را اصلاح و تکرار کنید. چیزی به نام کمپین گوگل ادز وجود ندارد که کار نکند، فقط مواردی هستند که کمی بیشتر به کار نیاز دارند. با استفاده از استراتژی و اطلاعات ارائه شده در بالا، آنچه را که برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی گوگل ادز موفق نیاز دارید، به راحتی به دست خواهید آورد.

برچسب ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *