031-32305132 شنبه - چهارشنبه 09:00 - 17:00
راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

تعداد بازید وب سایت از جمله شاخص های مهم و محرک رشد تجارت می باشد. افزایش بازدید سایت نشان می دهد که بازاریابی شما چقدر خوب کار کرده و چه تعداد کاربر را به خود جذب کرده است. دستیابی به این هدف نیازمند انتخاب روش های صحیح و کاربردی می باشد. آیا با وجود تلاش های بسیاری که در زمینه افزایش بازدید سایت انجام داده اید، هنوز هم بازدید زیاد و ایده آلی ندارید؟

ما در این مقاله سعی داریم 50 روش موثر که سبب افزایش بازدید سایت های شما می شود را ارائه دهیم. نگران نباشید! شاید رسیدن به نقطه ایده آل کمی زمان ببرد، اما اگر مراحل را به درستی انجام دهید، مطمئن باشید پس از مدتی به هدف خود می رسید.

راهکارهای افزایش بازدید سایت

 1. سئو سایت خود را بهبود ببخشید.

آنچه که می تواند به شما در زمینه رسیدن به نتایج مطلوب کمک کند، یادگیری استراتژی های مناسب سئو و بهترین روش ها برای استفاده از کلمات کلیدی هدف می باشد. شما می توانید از طریق تحقیق در مورد کلمات کلیدی و بهینه سازی صحیح محتوا وب، سئو سایت خود را بهبود ببخشید.

به عنوان مثال شما می توانید کلمات کلیدی عنوان سئو خود را بهینه کنید، کلمات کلیدی اصلی را در عناوین مقاله های وب سایت خود قرار دهید، کلمات کلیدی را به فایل های تصویری خود اضافه کنید تا موتورهای جستجو از آنچه در مورد آن ها هستند مطلع شوند، با بهینه سازی اسلاگ ها، URL های خود را تا حد امکان برای سئو جستجو کنید و همچنین مطمئن شوید که حداقل کلمه کلیدی اصلی خود را در توضیحات متاتگ وارد کرده اید.

برای اینکه بهینه سازی سئو را در صفحه خود آسان تر کنید، نصب افزونه هایی مانند Yoast SEO را در نظر بگیرید و از ابزارهایی مانند SEO Ahrefs یا HubSpot استفاده کنید.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. درباره کلمات کلیدی جدید تحقیق کنید.

تحقیق در مورد کلمه کلیدی در واقع یافتن تنها یک کلمه با رتبه بالا نمی باشد، بلکه باید به دنبال کلمات پربازدید دیگری که مرتبط با کلمه اصلی می باشند هم بگردید. از گسترش کلمات کلیدی مختلف در صنعت خود نترسید. اگر خانواده جدید کلمات کلیدی را گسترش می دهید، فراموش نکنید که هدف از جستجو آن ها را نیز شناسایی کنید؛ یعنی سعی کنید هدف جستجو با محتوا و متن مطابقت داشته باشد.

 1. محتوا خود را با کلمات کلیدی دنباله دار بهینه کنید.

سعی کنید همیشه از کلمات کلیدی بسیار مهم و پرکاربرد استفاده نکنید، زیرا این کلمات به میزان متعددی در همه سایت ها استفاده شده اند و میزان رقابت در بین آن ها بالاست و این موضوع سبب می شود تا رتبه گیری با آن کلمه کمی مشکل باشد.

به طور مثال می توانید به جای کلمه پر کاربرد ” ایده های تجاری” از کلمات کلیدی دنباله دار مانند “سودآورترین ایده های تجاری 2020” استفاده کنید که رقابت چندان زیادی در آن وجود ندارد و تعداد کمتری از مدیران سایت از این کلمه استفاده کرده اند.

موتورهای جستجوگر براساس عواملی مانند اندازه، محبوبیت و قدمت مقاله، آن ها را از 1 تا 100 رتبه بندی می کنند که DA یا دامین آتوریتی نامیده می شود و توسط Moz نمره رتبه بندی آن سایت در موتور جستجو مشخص می شود.

به عنوان مثال اگر وب سایت شما جدید باشد، دارای دامین 1 می باشد، در حالی که سیستم عامل هایی مانند Facebook دارای دامین 99 هستند. یک وب سایت جدید شانس بالاتری برای رتبه بندی با کلمات کلیدی دنباله دار دارد، زیرا رقابت بسیار کمتری در آن وجود دارد.

 1. از کلمات کلیدی رقبا استفاده کنید.

اگر ایده زیادی ندارید، ممکن است به دنبال محتوای رقبا و استراتژی های کلمات کلیدی آن ها باشید. ویژگی هایی مانند تجزیه و تحلیل “شکاف محتوا Ahrefs ” می تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی را که رقبا با آن ها رتبه دارند، شناسایی کنید.

 1. هر ماه چند پست خوب برای کاربران آماده کنید.

ایجاد پیوند یا به عبارت دقیق تر نمایه لینک دهی وب سایت یکی از عوامل رتبه بندی گوگل و راهی عالی برای افزایش بازدید وب سایت شما است.  پیوندهایی که به سایت شما منتهی می شوند بک لینک نامیده می شوند. بک لینک ها به موتورهای جستجو نشان می دهند که محتوای شما در حال کسب و کار در صنعت است و هم به کاربران و هم به وب سایت ها ارزش می بخشد.

 1. ایجاد پیوند طبیعی

ایجاد پیوند طبیعی هنگامی اتفاق می افتد که سایر وب سایت ها، وبلاگ نویسان و دارندگان وب از طریق لینک شما، به محتوا شما پیوند داده می شوند. اگر به دست آوردن لینک با کیفیت از وب سایت های معتبر آسان بود، ما اصطلاح “ایجاد لینک” را ایجاد نمی کردیم.

همانطور که گفته شد، در نهایت با تلاش کافی، وب سایت خود را در آن سایت  پیدا خواهید کرد و ساده ترین راه  برای انجام آن، ایجاد محتوای ارزشمندی است که افراد می خواهند به آن پیوند دهند. اما “محتوای ارزشمند” چیست؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

چگونه می توان با بازاریابی محتوا، بازدید سایت را افزایش داد؟

 1. محتوای مورد علاقه افراد را ایجاد کنید.

سعی کنید محتوایی را ایجاد کنید که کاربران به دنبال آن می گردند. وقتی صحبت از محتوای عالی می شود، خواهید فهمید که نکته اصلی این است که به ارزشی که ارائه می دهد فکر کنید.

اگر فکر می کنید کیفیت کپی شما نزد بزرگان بالاتر است، مرحله بعدی غنی سازی آن با استفاده از تصاویر جذاب و مرتبط است. اما چرا همه راه را طی نمی کنیم؟ همیشه اضافه کردن یک ویدیو به محتوای وب سایت خود ایده خوبی است (به عنوان مثال یک آموزش نحوه تولید یا یک ویترین محصول). اگر نگران هزینه های تولید هستید، می توانید یک اینفوگرافیک ایجاد کنید یا حتی یک GIF سفارشی آماده کنید.

این عناصر بصری این امکان را فراهم می کنند تا بازدید محتوای شما را افزایش دهند. رسانه ها همیشه استفاده از محتوای وب سایت را برای رسانه های اجتماعی آسان تر می کنند.

 1. اینفوگرافیک ایجاد کنید.

هر محتوای جامعی را می توان با اینفوگرافیک مناسب که هم آموزشی باشد و هم سرگرم کننده، به نقطه عالی رساند. اینفوگرافیک های چشم نواز باعث افزایش بازدید وب سایت می شوند، زیرا توسط وب سایت های دیگری که محتوا را در همان قسمت منتشر می کنند می توانند استفاده شوند و به راحتی قابل اشتراک هستند.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. محتوای ویدیویی تولید کنید.

آمار نشان می دهد بازاریابانی که از ویدئو استفاده می کنند 49٪ سریع تر از کسانی که استفاده نمی کنند درآمد کسب کرده و 92٪ از مشتریان می گویند که تصاویر بیشترین تأثیر را در تصمیمات خرید آن ها دارند.

 1. با مدیران صنایع مصاحبه کنید.

اگر به دنبال ایده هایی خاص می گردید تا طوفانی به پا کنید، می توانید از چند نام بزرگ در صنعت که مایل به مصاحبه هستند استفاده کنید و تغییرات شگفت انگیز افزایش بازدید خود را مشاهده فرمایید.

شما می توانید ایمیل ارسال کنید یا با مدیران صنعت در شبکه خود در رسانه های اجتماعی تماس بگیرید و درخواست مصاحبه کنید. سوالات انگیزشی و تامل برانگیز را تهیه کنید و آن ها را در وب سایت خود منتشر کنید و مصاحبه های خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید.

 1. مقالات دانش بنیان بنویسید.

وقتی صحبت از تولید محتوا می شود، باید در مورد طول مقاله نیز صحبت کرد. طول مقاله به چند دلیل مهم است. اول از همه، گوگل طول زیاد را دوست دارد. یک بررسی QuickSprout نشان داد که محتوای طولانی تر در نتایج جستجوی گوگل رتبه بالاتری دارد.

میانگین طول محتوای یک صفحه وب که در 10 نتیجه برتر هر کلمه کلیدی در گوگل قرار دارد حداقل 2000 کلمه دارد. دوم، شما باید چند مقاله فرعی پیرامون کلمه کلیدی نیز ایجاد کنید که طول کمتری نسبت به مقاله هدف داشته باشند.

سوم، اگر شما بر ایجاد بهترین، آموزنده ترین و جامع ترین مقاله در مورد یک موضوع خاص متمرکز باشید، آن مقاله ناخوداگاه طولانی تر خواهد شد و شما این فرصت را خواهید داشت که به طور طبیعی با برخی از کلمات کلیدی مرتبط کوچک تر مقابله کنید، به این معنی که مقاله شما در نتایج جستجو مختلفی ظاهر می شود.

 1. پیوند داخلی با محتواهای دیگر سایت خود ایجاد کنید.

قدرت وب سایت شما فقط با توجه به اینکه چند وب سایت دیگر به شما پیوند دارند، تعیین نمی شود. بلکه به ساختار پیوند داخلی شما نیز بستگی دارد. برای اطمینان داشتن از تجربه کاربری بهتر و بهبود ساختار پیوند سایت خود، آن را به مقاله های کوچک تر خود پیوند دهید.

به این ترتیب، به خوانندگان خود اجازه خواهید داد که مدت زمان بیشتری در سایت شما بمانند و بجای اینکه در لحظه ای که مطالعه مقاله شما را به پایان می رسانند سایت را ترک کنند، به سایت های دیگر لینک شده نیز مراجعه می کنند.

 1. به طور هفتگی محتوای جدید اضافه کنید.

فعالیت منظم در وبلاگ به شما این امکان را می دهد که رشد خود را تسریع کنید. هرچه تعداد محتوای شما بیشتر باشد، شانس شما برای رتبه بندی در چندین نتیجه جستجو نیز بیشتر است. بعلاوه، هنگامی که حضور خود را تثبیت کنید، می توانید به مخاطبان خود  بیاموزید که در یک زمان مشخص انتظار محتوای جدید را داشته باشند.

اگر نمی توانید هفتگی مقالات جدید بنویسید، یک نویسنده محتوا استخدام کنید. برای ایجاد استراتژی محتوای واقعی و استفاده از نوعی تقویم محتوایی کمی وقت بگذارید. تولید محتوا نباید سرسری گرفته شود.

 1. مطالب خود را به روز نگه دارید.

اگر می خواهید در جایگاه عالی خود  ثابت بمانید باید محتوای قدیمی را ارتقا دهید. موتورهای جستجو محتوای تازه، جدید و بروزرسانی شده را یک روش عالی برای تقویت صفحه ای می دانند که هنوز به رتبه ثابتی نرسیده است.

در اینجا چند روش عالی برای به روزرسانی محتوای قدیمی وجود دارد: رسانه،  تصاویر، اینفوگرافیک ها و فیلم ها را اضافه کنید. اطلاعات منسوخ را حذف کنید. از منابع خود با منابع خارجی بیشتری پشتیبان تهیه کنید و برای تقویت ساختار سایت خود، آن را با محتوای جدیدتر پیوند دهید.

با اشتراک گذاری موارد اضافی ، تعداد بازدید را افزایش دهید.

 1. محصولات و ابزار رایگان را در سایت ایجاد کنید.

اکنون که موضوع محتوای با کیفیت تمام شده، جا برای برخی موارد خاص باز می شود: برای افزایش بازدید از سایت، چیزی رایگان به مخاطبان خود ارائه دهید تا آن ها به خواندن مقاله شما ترغیب شوند.

نوع موضوعات رایگان شما می تواند به نوع صنعت شما بستگی داشته باشد، بنابراین انجام این کار می تواند بسیار هوشمندانه باشد. ابزار و محصول شما می تواند هر نوع کالایی باشد، چیزی که می توانید برای تعداد مشخصی به مشتریان هدیه دهید.

 1. دوره های آنلاین رایگان ایجاد کنید.

اگر می خواهید سایتتان را به عنوان مرجعی در صنعت خود تثبیت کنید، ایجاد یک دوره آنلاین به صورت رایگان ممکن است راهی بسیار موثر باشد. به علاوه، باید فرم هایی را برای کسانی که می خواهند وارد سیستم شما شوند، آماده کنید و در اختیارشان قرار دهید.

بسته به مهارت، دانش و ماهیت تجارت خود موضوعی را پیدا کنید که فکر می کنید برای کاربران جالب و مفید می باشد. البته این موضوع باید به گونه ای باشد که دانش مفید و عمیقی را ارائه دهد.

با این حال، اگر می خواهید یک دوره آنلاین با کیفیت ایجاد کنید، باید در مورد هزینه های تولید آن نیز فکر و سپس برنامه ریزی کنید. به این فکر کنید که آیا سرمایه گذاری در آن در حال حاضر برای استراتژی بازاریابی شما منطقی است یا خیر.

 1. در سایت، وبینار برگزار کنید.

برگزاری دوره های آنلاین همیشه مفید هستند، اما اگر چیزی مشابه با FOMO می خواهید، می توانید یک وبینار انتخاب کنید. وبینارها یک روش عالی برای به اشتراک گذاشتن تخصص و برقراری ارتباط با سایر متخصصان و مخاطبان هدف شما هستند. علاوه بر این، بر خلاف کنفرانس ها، هیچ محدودیتی از نظر جغرافیایی و عملی برای شرکت کنندگان در یک وبینار وجود ندارد.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. آزمون هایی با ویژگی “اشتراک نتایج” ایجاد کنید.

چرا آزمون ها ابزارهای بازاریابی موثری هستند؟ وقتی کاربران یک مسابقه را به پایان می رسانند، نتایج قابل اشتراک دریافت می کنند و اگر این نتایج را جالب یا خنده دار بدانند، احتمالاً آن ها را در حساب های خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، این امر باعث گسترش خبر و جذب بازدیدکنندگان بیشتر وب سایت شما می شود.

 1. از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.

تحقیقی که توسط Backlinko انجام شد نشان داد که 91٪ از کاربران، روزانه ایمیل خود را چک می کنند. بنابراین، جای تعجب نیست که طبق همان تحقیقات، شرکت های آمریکایی فقط  در سال 2019،360 میلیون دلار برای تبلیغات ایمیل هزینه کردند. با توجه به این آمار، شروع چند استراتژی بازاریابی ایمیل می تواند بازدید بیشتری را به وب سایت شما هدایت کند.

اگر در ساختن لیست ایمیل یا مدیریت فعالیت های بازاریابی ایمیل خود مشکلی دارید، توصیه می کنیم از یکی از ابزارهای بازاریابی ایمیلی با کیفیت استفاده کنید.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. مشارکت تجاری با دیگر برندها ایجاد کنید.

روش دیگری که می توانید مخاطبان جدید را مورد توجه قرار دهید و آن ها را به وب سایت خود هدایت کنید، مشارکت با مارک های تجاری است. همکاری با نام های تجاری را می توان بر اساس موارد زیر انجام داد:

 • تبلیغات متقابل
 • پروژه های مشترک

مشارکت با مارک های دیگر در یک پروژه مشترک می تواند منجر به تبادل مخاطبان شود. دقت کنید که لزومی ندارد مارک ها در همان حیطه ای فعالیت داشته باشند که شما فعالیت می کنید.

چگونه می توان بازدید وب سایت را از طریق رسانه های اجتماعی پیش برد؟

 1. صفحه ای در فیس بوک ایجاد کنید.

رسانه های اجتماعی یکی از بهترین راه ها برای ایجاد سر و صدا در مورد نام تجاری شما می باشند. تعامل در شبکه های اجتماعی به خودی خود دقیقاً یک عامل رتبه بندی نیست، بلکه بین تعداد اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی و لینک های ارتباطی همبستگی زیادی وجود دارد. طبق EarnedLinks.com ، “اشتراک اجتماعی می تواند پیوندهای وب سایت را در طول یک سال تا 245٪ افزایش دهد.”

بنابراین، یک صفحه فیس بوک ایجاد کنید و محتوا وبلاگ خود را به اشتراک بگذارید! بهترین روش های بازاریابی در فیس بوک را بکار ببرید، به طور مثال از فیلم های درون فیس بوک استفاده کنید و تصاویر جذاب را به نوشته خود اضافه کنید. افزودن عناصر بصری تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطبان ایجاد می کند و باعث تعامل بیشتر می شود.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. یک کانال YouTube راه اندازی کنید.

Youtube به ابزاری اساسی برای بازاریابانی تبدیل شده است که به دنبال راهی برای به دست آوردن بازدید بسیار از وب سایت هستند. به طور کلی، ما فقط می توانیم چند نوع محتوای ویدئویی بسیار موثر را به طور خلاصه شرح دهیم، بنابراین فکر کنید که کدام یک بیشتر به کار شما می آید:

 • تجربه مشتریان
 • فیلم نحوه آموزش
 • فیلم نمایشی محصول درخواستی
 • فیلم رویدادها و اتفاقات
 1. لایو یا اجرای زنده برگزار کنید.

آمار نشان می دهد که 80٪ کاربران ترجیح می دهند ویدیوی زنده از یک مارک را تماشا کنند تا اینکه یک پست وبلاگ را بخوانند. استفاده از ویدئوهای زنده برای تبلیغ برند به شما این امکان را می دهد تا توجه مخاطب را به خود جلب کنید.

فیلم های زنده برای به اشتراک گذاشتن اخبار شرکت و تبلیغ رویدادهای آینده و راه اندازی محصولات موثر هستند، بنابراین بیشتر از این روش استفاده کنید تا برند تجاریتان معروف شود و سر زبان ها بیوفتد.

 1. برای افزایش بازدید از اینستاگرام استفاده کنید.

یک نظرسنجی اخیر که توسط HubSpot انجام شده است نشان می دهد که از هرهشت مورد موجود در اینستاگرام، هفت مورد مارک تجاری دارند. بنابراین، اگر در ایجاد هشتگ سفارشی برای نام تجاری خود تلاش نکرده اید، اکنون زمان مناسب رسیده است!

به هر حال، این پلتفرمی است که باعث می شود کاربران بیشتر با محتوای مارک دار درگیر می شوند. آمار نشان می دهد که مارک ها در اینستاگرام ده برابر بیشتر از فیسبوک هستند. ناگفته نماند که شما باید تصاویر با کیفیت بالا و مطابق با نام تجاری خود منتشر کنید.

اما این به تنهایی باعث افزایش بازدید نمی شود، زیرا هر کاربر دیگری در اینستاگرام نیز دقیقاً همین کار را انجام می دهد. بنابراین، روش های فرعی که می توانید از طریق اینستاگرام بازدید وب سایت خود را افزایش دهید، چیست؟

 • فیلم های جذاب و کوتاه ایجاد کنید و URL وب سایت خود را در آن قرار دهید.
 • با افراد معتبر و تاثیرگذار در اینستاگرام تبادل پست انجام دهید.
 • چیزهای جانبی مانند پاداش، کد تخفیف و تبلیغات ویژه به مخاطبان خود هدیه دهید تا افراد دیگری را نیز به سمت سایت شما جذب کنند.
 • حدود 5 هشتگ را در هرکدام از پست های خود بگنجانید تا مطمئن شوید که در خبرهای هشتگ مربوطه نمایش داده می شوند.
 • محتواهای تولید شده توسط کاربران را به اشتراک بگذارید.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. با افراد تاثیرگذار در اینستاگرام ارتباط برقرار کنید.

واقعیت جالب این است که 89 درصد بازاریابان می گویند تبادل با افراد تاثیرگذار و معروف در اینستاگرام به مراتب تاثیر بیشتری نسبت به تبادل با کانال های بازاریابی گذاشته است. ارتباط با تأثیرگذارانی که دنبال کننده های فراوانی دارند می تواند بازی را برای شما تغییر دهد و یک سرمایه گذاری بزرگ برای شما باشد.

 1. یک انجمن بزرگ در توییتر ایجاد کنید.

فرصت های زیادی برای افزایش بازدید سایت از طریق توییتر وجود دارد که البته به صنعت شما نیز بستگی دارد و هشتگ ها در مرکز همه این موارد قرار دارند. فراموش نکنید که تصاویر جذاب را در توییت های خود بکار ببرید. طبق گفته بافر، توییت هایی که دارای تصاویر بصری جذاب و زیبایی هستند 1.5 برابر اشتراک بیشتری دریافت می کنند.

 1. در LinkedIn فعال باشید.

از LinkedIn غافل نشوید. این پلتفرمی است که به طور خاص برای شبکه های تجاری ایجاد شده است و برای مشاغل B2B فوق العاده خوب عمل می کند. آمار نشان می دهد 97٪ بازاریابان از LinkedIn برای اهداف بازاریابی محتوا استفاده می کنند.

با این وجود، چگونه می توان حضور پررنگی در LinkedIn ایجاد کرد؟ اول از همه، یک ارتباط خوب بین وب سایت خود و LinkedIn ایجاد کنید. مطمئن شوید که یک دکمه اشتراک LinkedIn بر روی پست های خود دارید و با استفاده از ایمیل LinkedIn، محتوای وب سایت خود را مستقیماً به ایمیل خود متصل کنید.

همچنین می توانید در مورد پست های کانال های دیگر نظر دهید و هنگام ارسال مقاله، دیدگاه شخصی خود را وارد کرده و سوالات و نظرسنجی ها را اضافه کنید. هرچه جذابیت بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای برقراری ارتباط با انجمن LinkedIn و دستیابی به اقتدار بیشتر خواهید یافت.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. از قدرت پادکست استفاده کنید.

پادکست ها در حال حاظر ایده های بسیار خوبی محسوب می شوند. در یک نظرسنجی اخیرا نشان داده که 22 درصد از آمریکایی ها در طول هفته حداقل یکبار پادکست گوش می دهند. پادکست ها سرگرم کننده و محبوب هستند و مخاطبان بسیار زیادی نیز دارند، بنابراین یک روش عالی برای افزایش بازدید وب سایت و افزایش آگاهی از نام تجاری می باشند.

افزایش بازدید سایت به وسیله تبلیغات

 1. در فیسبوک تبلیغات کنید.

98٪ مخاطبان شما محتوای شما را به طور منظم در فیدهای خود نمی بینند. برای اینکه در تبلیغات خود واقعاً موثر باشید، آزمایش اسپلیت را انجام دهید و ببینید که عملکرد مخاطبان شما برای تبدیل تبلیغات فیس بوک به بخشی پایدار و سودآور از تجارت شما چیست.

 1. تبلیغات را در Reddit اجرا کنید.

جدا از سومین وب سایت محبوب ایالات متحده، آمارها همچنین نشان می دهد که Reddit ماهانه 330 میلیون کاربر فعال دارد. برای افزایش بازدید از طریق Reddit، اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک subreddit خوب با مخاطبانی پیدا کنید که به محصولات یا خدمات شما علاقه مند شوند. بقیه صرفاً دانستن نحوه ایجاد تعادل بین ارائه اطلاعات ارزشمند و تبلیغاتی است. اگر می خواهید موفق شوید باید کاملاً با جامعه Reddit تطابق پیدا کنید.

این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا بازاریابانی که فقط در Reddit تبلیغات ارسال می کنند، معمولاً از رده کم استفاده می کنند. هنگامی که با انجمن در subreddit خود ارتباط برقرار کردید، می توانید در یک پست حمایت مالی سرمایه گذاری کنید که تضمین می کند پست شما به بالای subreddit پین می شود.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. در توییتر تبلیغات کنید.

به لطف به روزرسانی الگوریتم گوگل، همانطور که در مورد برخی دیگر از شبکه های اجتماعی وجود دارد، دسترسی ارگانیک در توییتر نیز در حال کاهش است. جای تعجب نیست که 75 درصد از مشاغل B2B و 65 درصد از مشاغل B2C تبلیغات توییتر را اجرا می کنند.

اگر در Twitter تبلیغ نمی کنید، رقبای شما یک قدم از شما جلوتر هستند. برای این که کمپین توییتر خود را به خوبی شروع کنید، از این روش ها استفاده کنید:

 • مطالب مختصر بگذارید.
 • از تصاویر استفاده کنید.
 • کلمات کلیدی را هدف قرار دهید.
 • سوالات مناسب طرح کنید.
 1. تبلیغات خود را در گوگل قرار دهید.

سرمایه گذاری در تبلیغات گوگل می تواند راهی سریع برای افزایش بازدید از وب سایت از طریق جستجوی هدف تجاری با ارزش باشد. “65٪ از کل کلیک های” کاربرانی که قصد خرید دارند “به تبلیغات جستجو می روند.”

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. در یوتیوب تبلیغات کنید.

قبل از شروع یک کمپین تبلیغاتی YouTube، باید در مورد مخاطبان هدف خود و چگونگی مصرف محتوا فکر کنید. اما، مثل همیشه در مورد تبلیغات، آزمایش و خطای زیادی وجود دارد. شما می توانید تست A / B را انجام دهید تا دریابید کدام نوع تبلیغات بهترین عملکرد را دارند.

یوتیوب سه نوع قالب تبلیغ دارد که می توانید انتخاب کنید:

 • تبلیغ TrueView

پس از 5 ثانیه از تماشای این تبلیغ، کاربران می توانند بر روی “skip” کلیک کنند. اگر کاربران به مدت 30 ثانیه آن را تماشا کنند یا روی تبلیغ کلیک کنند، باید هزینه را پرداخت نماید.

 • جستجوی TrueView

این نوع تبلیغات، ویدیوهای کمتر توصیه شده یا در جستجوی Youtube را نشان می دهند. اگر کاربران روی آن کلیک کنند و فیلم را تماشا کنند، هزینه آن را پرداخت خواهید کرد.

 • تبلیغات بامپر

تبلیغات بامپر کوتاه تر هستند اما قابل کنترل نیستند. آنها قبل، در حین یا بعد از یک فیلم نشان داده می شوند. وقتی تبلیغ شما 1000 بار نشان داده شود، هزینه تبلیغات بامپر را پرداخت خواهید کرد.

 1. تبلیغات خود را در سایت های مشابه قرار دهید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی یک چیز است، اما تبلیغات در وب سایت های مشابه نیز راهی عالی برای افزایش بازدید وب سایت است. در اینجا برخی از روش های خرید فضای تبلیغاتی آورده شده است:

 • مستقیماً از طریق یک وب سایت
 • با استفاده از آژانس
 • از طریق یک شبکه تبلیغاتی مانند Google Display Network
 • از طریق بازاری مانند com

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. از طریق Ad Networks تبلیغ کنید.

استفاده از شبکه های تبلیغاتی می تواند به شما کمک کند تا از محتوای خود درآمد کسب کنید و به شما این فرصت را می دهد که تبلیغات دیجیتالی ایجاد کنید که گروه بیشتری از مشتریان را هدف قرار می دهد.

شبکه های تبلیغاتی، خریداران و فروشندگان را بهم متصل می کند. آنها مشتریان را بر اساس رفتار، مکان، شغل و علایق به گونه ای دسته بندی می کنند که انجام آن به تنهایی برای شما غیرممکن است.

 1. از هدف گذاری مجدد استفاده کنید.

اکثر بازدیدکنندگان قبل از خرید، چند بار به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند. با این حال ، تعداد زیادی بازدید کننده وجود دارند که وب سایت شما را فقط یک بار باز می کنند و هرگز برنمی گردند. هدف گذاری مجدد، یک فناوری مبتنی بر کوکی است که با استفاده از کد ساده Javascript، مشتریان خود را دنبال می کند و به آن ها این امکان را می دهد که به آگهی که قبلا دیده اند بازگردند.

افزایش بازدید سایت به وسیله تعامل با گروه های دیگر

 1. در گروه ها شرکت کنید.

گروه های موردنظر خود را پیدا کنید و با آن ها تماس بگیرید. آیا آن ها از Quora ،Reddit یا Yahoo Answers استفاده می کنند؟ یا شاید یک گروه دیجیتال دیگری وجود دارد که در آن حرفه ای ها در بخش شما بحث می کنند و از بینش های ارزشمندی استفاده می کنند؟

برای ترویج محصولات خود از تالارهای گفتمان استفاده نکنید، زیرا عموماً مورد بی مهری قرار می گیرید. در عوض، در بحث ها شرکت کنید و مطالب ارزشمند را اضافه کنید. این به شما کمک می کند با متخصصین در حیطه فعالیت خود ارتباط برقرار کنید. به موقع آن ها به کسب و کار شما علاقه مند می شوند و به شما کمک می کنند.

 1. در گروه های آنلاین متمرکز بر جایگاه، فعال باشید.

آیا با انجمن های تخصصی مرتبط با صنعت خود آشنا هستید؟ در غیر این صورت، بلافاصله جستجوی خود را شروع کنید. این نوع جامعه آنلاین راهی عالی برای دستیابی به گروه های هدف بسیار خاص هستند.

 1. در Quora شرکت کنید.

Quora یک انجمن محبوب است که در آن افراد در مورد هر موضوع احتمالی که شما تصور می کنید بحث می کنند. این یک مکان عالی برای کشف نحوه واکنش مشتریان و تجربه خدمات و محصولات در صنعت شما و یا حتی در مورد کسب و کار شما می باشد.

این نوع اطلاعات می تواند بسیار ارزشمند باشد، این می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه می توانید محصولات و خدمات خود را بهبود ببخشید. کاری که می توانید انجام دهید شرکت فعال در Quora است. به سوالات افراد درمورد موضوعات مرتبط با صنعت خود پاسخ دهید، اما سعی کنید از فروش بیش از حد پرهیز کنید.

در این نوع گروه ها، شما باید به عنوان یک عضو روابط مناسب ایجاد کرده و اعتماد سایرین را کسب کنید. در ارسال پیوندها به وبلاگ وب سایت خود عجله نکنید. سعی کنید از پیوندهای مرتبط و مفید استفاده نمایید. با گذشت زمان، شما یک گروه وفادار ایجاد خواهید کرد که پذیرای محصولات و خدمات وب سایت شما باشد.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. برای تبلیغ محتوای خود از Reddit استفاده کنید.

اگر می خواهید بازدید زیادی داشته باشید، باید در Reddit با سایر گروه ها جفت شوید. اما مراقب باشید، این بستری است که خوانندگان می خواهند محتوای عمیق، ارزشمند و مفیدی دریافت کنند. مطالب کوتاه و عمومی بازخورد چندان مناسبی ایجاد نمی کنند. بنابراین، در مورد مطالب خود کمی تحقیق کنید، ببینید چه نوع پست هایی محبوب هستند و فقط بهترین مطالب خود را ارسال کنید.

 1. تصاویر را در Pinterest به اشتراک بگذارید.

اگر شما یک شرکت B2C دارید، ارسال منظم یا تغییر کاربری تصاویر جذاب و تصاویر سفارشی و ایجاد تابلوها با کلمات کلیدی صنعت خود می تواند به شما در بخش افزایش بازدید کمک کند.

در واقع، آمار نشان می دهد که افراد 33 درصد بیشتر از فیسبوک، به وب سایت های خرید Pinterest مراجعه می کنند. فقط به یاد داشته باشید که Pinterest عملکردی دقیقاً مشابه سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی دارد، ارسال منظم رمز موفقیت در این سیستم محسوب می شود.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. مطالب را در SlideShare ارائه دهید.

آیا می دانید SlideShare در لیست 150 وب سایت پر بازدید در جهان است؟ این پلتفرم را دست کم نگیرید. بیش از 80٪ از 70 میلیون بازدید کننده وب سایت SlideShare از طریق تحقیقات ارگانیک به دست می آیند!

علاوه بر این، شما می توانید به راحتی محتوای وبلاگ را در یک ارائه مجدد قرار دهید و از SlideShare به عنوان کانال دیگری استفاده کنید که بازدیدکننده سایت شما را انتقال می دهد.

 وب سایت خود را به صورت آفلاین تبلیغ کنید.

 1. از اسپانسر یا حامی مالی استفاده کنید.

حمایت از رویدادها، یک روش عالی برای تقویت نام تجاری و ایجاد اقتدار تجاری در صنعت شما است. رویدادی متناسب با تصویر نام تجاری خود انتخاب کنید. احتمالاً مخاطبان هدف شما در آن شرکت می کنند. قرار گرفتن در معرض رسانه ها و فرصتی برای نشان دادن لوگوی برند خود، همیشه یک روش قدرتمند برای افزایش بازدیدکنندگان محسوب می شود.

 1. در کنفرانس ها تبلیغات کنید.

اگر فرصتی پیدا کردید که در یک کنفرانس در مورد موضوعی مرتبط با صنعت یا تجارت خود صحبت کنید، آن را از دست ندهید؛ زیرا شبکه سازی با مدیران صنعت هرگز چیز بدی نیست و چنین فرصتی می تواند به ارتقاء تجارت شما کمک فراوانی کند.

با بهینه سازی وب سایت خود، بازدیدها را افزایش دهید.

 1. بر روی قابلیت استفاده از تلفن همراه تمرکز کنید.

امروزه جستجو در اینترنت دیگر فقط بر روی دسکتاپ انجام نمی شود، بلکه اکثر افراد از تلفن همراه برای دسترسی به وب استفاده می کنند. در حقیقت، تحقیقات نشان می دهد که 70٪  بازدیدهای وب سایت توسط تلفن همراه انجام می شود.

اگر وب سایت شما برای موبایل بهینه نشده باشد، بازدیدکنندگان از طریق تلفن همراه نمی توانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در همه دستگاه ها پاسخگو می باشد.

 1. سرعت وب سایت خود را افزایش دهید.

داشتن یک وب سایت پرسرعت به معنی تجربه کاربری خوب است. تحقیقات نشان می دهد که اگر بارگیری بیش از 3 ثانیه طول بکشد احتمال دارد که بازدیدکنندگان، وب سایت را ترک کنند. حداقل کاری که می توانید برای افزایش سرعت انجام دهید این است که تصاویر سایت را بهینه سازید، یعنی حجم و اندازه آن را کاهش دهید.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. CTR خود را بهینه کنید.

CTR یا همان نرخ کلیک یکی از مهم ترین معیارهای شما محسوب می شود. بهینه سازی CTR همیشه ساده نیست. برای رسیدن به این هدف شما می توانید:

 • کلمات کلیدی را در برچسب عنوان، URL و توضیحات متا بگنجانید.
 • با استفاده از ابزاری مانند SeoMofo Snippet Optimizer همه آن ها را در حد کاراکتر نگه دارید.
 • از کلمات پرقدرت استفاده کنید.
 • عناوین جذاب را بنویسید (با ابزارهایی مانند Headline Analyzer مشورت کنید).
 1. داده های تجزیه و تحلیل را بررسی کنید.

ابزارهای تجزیه و تحلیل مانند Google Analytics به شما امکان بررسی موارد زیر را می دهد:

 • چگونه و از کجا، محتوای شما به اشتراک گذاشته می شود.
 • بازدید از طریق موبایل
 • صفحات پربازدید
 • مراجعات
 • کلمات کلیدی ارگانیک

این روش می تواند بینشی باورنکردنی از مخاطبان و خیلی چیزهای دیگر را به شما ارائه دهد. ابزاری مانند Google Analytics به شما کمک می کند تا در مورد بهبود وب سایت خود تصمیمات داده محور بگیرید.

%عکس - راهکارهای کاربردی افزایش بازدید سایت در کوتاه ترین زمان ممکن

 1. در مورد رقبا تحقیق کنید.

برخی از این راه ها برای به دست آوردن بازدید از وب سایت برای شما مفید است و بعضی از آن ها نیزموثر نیستند. آنچه به طور کلی برای هر شغلی مفید است، یافتن نمونه های موفق مدل تجاری آن ها در همان صنعت و یادگیری از مدیران صنعت می باشد.

به همین دلیل است که شما باید کمی تحقیق کنید که رقبا از چه چیزی استفاده می کنند! استراتژی محتوای آن ها چیست؟ آن ها از چه کلمات کلیدی در PPC استفاده می کنند؟ با چه کسانی همکاری می کنند؟

 1. بهترین منبع و مقیاس افزایش بازدید خود را تعیین کنید.

در آخر، این شما هستید که می توانید نتایج خود را پیگیری کنید، تجزیه و تحلیل خود را زیر نظر داشته باشید و تعیین کنید که بیشترین میزان بازدید شما از کجا ناشی می شود. وقتی درک خوبی از نوع منابعی که بیشترین میزان بازدید را ایجاد می کنند داشته باشید، می فهمید که باید در چه حیطه ای سرمایه گذاری کنید.

کلام پایانی

آیا ایده های دیگری در مورد چگونگی ایجاد بازدید بیشتر در وب سایت سراغ دارید؟ آن ها را در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو