031-32305132 شنبه - چهارشنبه 09:00 - 17:00
افزایش رتبه الکسا یا کاهش رتبه الکسا؟ مسئله این است!

افزایش رتبه الکسا یا کاهش رتبه الکسا؟ مسئله این است!

چگونه می توان رتبه الکسا را ​​افزایش داد؟ آیا ترفندها یا نکاتی وجود دارد که نمره الکسا را ​​افزایش دهد؟ آیا رتبه الکسا مهم است؟ برای بسیاری از دارندگان وب سایت و وبلاگ نویسان جدید، ایجاد بازدید و داشتن رتبه الکسای پایین دشوار است.

فهمیدن چگونگی جستجو در سایت برای یک سایت و نحوه نوشتن پست مناسب وبلاگ، کلیدی برای افزایش بازدید سایت است که در نهایت به شما در ارتقا رتبه الکسا کمک می کند و شما را به درآمدزایی می رساند. قبل از این که به چگونگی تقویت الکسا بپردازیم، با اصول آن شروع می کنیم. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

الکسا چیست؟ رتبه الکسا چیست؟

الکسا شرکتی است که اطلاعات مربوط به ترافیک مربوط به وب سایت ها را نگهداری می کند و بیشتر به دلیل اطلاعات رتبه وب سایت معروف به الکسا رنک می باشد. رتبه جهانی الکسا نشان دهنده محبوبیت سایت شما در سراسر جهان است و رتبه محلی الکسا نشان دهنده محبوبیت در کشوری است که دامین در آن ثبت شده است.

%عکس - افزایش رتبه الکسا یا کاهش رتبه الکسا؟ مسئله این است!

رتبه الکسا را ​​از کجا می توان بدست آورد؟

اگر می خواهید مرتباً الکسای خود را چک کنید، می توانید الکسا Chrome Extension یا SEOQuake را نصب کنید که به شما داده های مفید دیگر سئو را می دهد، بنابراین می توانید به سرعت رتبه هر صفحه ای را که بازدید می کنید، مشاهده کنید. 

آیا رتبه الکسا مهم است؟ چرا باید به آن اهمیت داد؟

رتبه الکسا برای بازاریابان ابزاری بسیار مهم است، زیرا پتانسیل تبلیغات یک سایت را نشان می دهد. هرچه این تعداد کمتر باشد، بازدیدکننده سایت بیشتری را به خود اختصاص می دهد و بنابراین می توان تبلیغات بیشتری در اختیار افراد قرار داد. دامین هایی که دارای رتبه الکسای پایین هستند به طور کلی ارزش بیشتری نسبت به دامین هایی با رتبه الکسای بالاتر دارند.

داشتن نمره پایین الکسا می تواند CPC را که از طریق شبکه تبلیغاتی خود دریافت می کنید افزایش دهد یا حتی به شما کمک کند تبلیغات بومی خوبی را در سایت خود قرار دهید. بنابراین، کاهش رتبه الکسا در سایت شما می تواند برای تجارت شما مفید باشد.

چه عواملی در رتبه بندی الکسا تأثیرگذار است؟

الکسا هر روز بازدیدکنندگان متوسط ​​روزانه و بازدید از صفحه را در هر ماه و در 3 ماه گذشته ارزیابی می کند. یک سایت با بالاترین بازدیدکنندگان و بازدیدهای صفحه در 3 ماه گذشته، در رتبه یک قرار می گیرد. متغیرهای متعدد دیگری نیز وجود دارد که به ترتیب اهمیت رتبه بندی شده اند و در الگوریتم رتبه الکسا نقش دارند. این متغیرها شامل موارد زیر می باشند:

 • ایجاد ترافیک در سایت هایی که از نوار ابزار الکسا استفاده می کنند.
 • تعداد بازدیدهای صفحه
 • زمان صرف شده در سایت برای هر بازدید کننده
 • نرخ کلیک
 • کیفیت و تنوع دیدگاه ها
 • تعداد پلینک های ورودی به سایت
 • اشتراک رسانه های اجتماعی، پسندیدن ها و شمارش نظرات
 • سرعت بارگذاری سایت
 • UX / UI سایت

آیا رتبه بندی الکسا بر سئو یا میزان بازدید تأثیر دارد؟

هیچ ارتباط مستقیمی بین سئو و الکسا رنک وجود ندارد. با این حال، یک رتبه پایین الکسا ممکن است حاکی از میزان بالای بازدید باشد که می تواند مربوط به داشتن پست های وبلاگ سئو در صفحه اول گوگل باشد. سایت هایی که دارای رتبه الکسای زیر 10k هستند، احتمالاً از تعداد زیادی بازدید کننده از SERP یا همان صفحه نتایج موتور جستجو، بهره می برند.

دریافت بک لینک از سایت های معتبر باعث افزایش اعتبار دامین سایت شما می شود و به شما کمک می کند تا برای عبارات جستجوی خود رتبه بالاتری داشته باشید. این به شما کمک می کند بازدید بیشتری داشته باشید که به نوبه خود باعث بهبود رتبه الکسا می شود.

%عکس - افزایش رتبه الکسا یا کاهش رتبه الکسا؟ مسئله این است!

چه تعداد بازدید برای حضور در 100,000 سایت برتر رتبه الکسا لازم است؟

Google Analytics و Alexa اعداد مختلف را گزارش می دهند. در اینجا چند عدد برای یک ماه بازدید آورده شده است:

 • 100000 نفر برتر = 1000 بازدید کننده در روز.
 • 50000 نفر برتر = 5000 بازدید کننده در روز.
 • 20000 نفر برتر = 10000 بازدید کننده در روز.
 • 10000 نفر برتر = 25000 بازدید کننده در روز.
 • 5000 برتر = بیش از 50000 بازدید کننده در روز.

روش واقعی بهبود رتبه بندی الکسا به صورت رایگان

 1. در واقع، محتوای شگفت انگیز بیش از 2500 کلمه دارد. اگر می خواهید خودتان سئو را انجام دهید، در اینجا برخی از نکات آن وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.
 • اگر می خواهید مدیران وب سایت ها را جذب کنید باید محتوایی بنویسید که به احتمال زیاد آن ها بخوانند مانند سئو، بازاریابی دیجیتال و غیره. اگر برای مادران می نویسید، در مورد نوزادان ، فرمول های کودک و غیره بنویسید.
 • آیا می دانید RankBrain سومین عامل مهم سئو در هنگام رتبه بندی است؟

    2. از همه مهم تر، آن محتوا را در همه جا به اشتراک بگذارید، در فیس بوک، توییتر، ردیت و پینترست. همچنین می توانید تبلیغات FB را امتحان کنید تا از ترافیک اجتماعی بیشتری برخوردار شوید.

    3. برای بهبود اقتدار دامین خود، بک لینک با کیفیت بالا دریافت کنید و پست های مهمان را در سایت های دیگر انجام دهید. با افزایش اقتدار دامین خود، زمان آسان تری برای رتبه بندی محتوای خود خواهید داشت که بازدیدهای شما را افزایش می دهد و باعث افزایش رتبه الکسا می شود.

    4. مقالات قدیمی خود را به طور مداوم تازه کنید و همچنین با آخرین تغییرات سئو به روز باشید. تحت پوشش رسانه های مهم باشید و بازدید بیشتری را به سایت خود منتقل کنید.

چرا محتوای عالی برای بهبود رتبه الکسا و به طور کلی وبلاگ شما کلیدی است؟

هر بار که یک محتوای عالی می نویسید، این فرصت را دارید که آن پست وبلاگ را در گوگل رتبه بندی کنید، بنابراین بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت خود هدایت می کنید. از همه مهم تر، هنگامی که یک پست عالی می نویسید، می توانید بازدید کم سایت خود را افزایش دهید و مشتریان و طرفداران زیادی پیدا کنید. این افراد بدون این که نیازی به یادآوری شما داشته باشند، مرتباً به سایت شما برمی گردند.

چگونه می توان محتوایی عالی نوشت؟

محتوای عالی با تحقیقات جامع کلمات کلیدی شروع می شود. اگر آنچه می نویسید چیزی نیست که افراد به دنبال آن می گردند، به شما در افزایش بازدید کمک نمی کند. محتوای عالی دارای ویژگی های زیر است:

 • به سوالات کاربران پاسخ می دهد
 • کامل است (2000+ کلمه).
 • شامل همه مواردی است که احتمالاً می خواهید در مورد آن موضوع بدانید.
 • خواندن آن آسان است و با پشتوانه داده ها یا تجربیات قابل اجرا است.
 • با UI و UX عالی ارائه می شود.

%عکس - افزایش رتبه الکسا یا کاهش رتبه الکسا؟ مسئله این است!

چگونه رتبه الکسا خود را به سرعت در سال 2020 افزایش دهیم؟

 • ابزار الکسا را ​​روی چندین مرورگر (Chrome ،Safari ،Firefox و غیره) نصب کنید.
 • VPN مورد علاقه خود را بارگیری کنید و به آن متصل شوید.
 • در هر مرورگری به ره اندازی مجدد صفحه بروید، سایت خود را قرار دهید و هر 60 ثانیه زمان تازه سازی را تنظیم کنید.

برای دستیابی به بهترین نتیجه، این کارها را در ساعات مختلف روز انجام دهید و همچنین آدرس IP خود را هر 10 دقیقه تغییر دهید. در صورت داشتن رتبه بالاتر از 100,000، رتبه الکسا شما باید هر روز به روز شود، بنابراین می توانید نتایج افزایش را در حدود دو هفته یا همین حدود ببینید.

ده رتبه برتر الکسا کدام سایت ها هستند؟

بر اساس رتبه بندی الکسا، این سایت ها بیشترین بازدید را در جهان در سال 2019 داشته اند:

 1. گوگل
 2. یوتیوب
 3. فیس بوک
 4. بایدو
 5. ویکی پدیا
 6. QQ
 7. Taobao
 8. Tmall
 9.  یاهو
 10. آمازون

مزایای داشتن الکسای پایین

 • بسیاری از وبلاگ نویسان برای تبلیغات در سایت شما تماس می گیرند و ممکن است افراد بیشتری به شما اعتماد کنند.
 • سایت شما مرجع شناخته می شود و ارجاعات زیادی مانند بک لینک به سایت شما می شود.
 • بسیاری از ربات ها از مطالب سایت ها کپی برداری می کنند که این امر سبب افزایش بازدید در سایت می شود. از آنجا که این سایت های کپی شده معمولاً دارای دامین مرجع کمتری هستند، مجازات های محتوای تکراری تحت تأثیر سایت شما قرار نمی گیرند.

نتیجه گیری

در مورد بهبود رتبه الکسا دو راه وجود دارد: یا از طریق بهبود کیفیت محتوا و سئو، یا با استفاده از اسکریپت ها و بازدید جعلی با نصب نوار ابزار الکسا یا یک سرویس تقویت کننده الکسا. البته صادقانه توصیه می کنیم از استفاده از هر نوع روش کلاه سیاه یا هک برای افزایش رتبه خود استفاده نکنید، زیرا در دراز مدت این امر به تجارت شما آسیب می رساند. بهترین راه این است که به سادگی محتوای شگفت انگیز ایجاد کنید و از آن کسب و کار رشد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو