صفحه اول گوگل

سریعترین روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل یکی از چالش برانگیزترین و اصلی ترین دغدغه های متخصصان سئو می باشد. تنها در صورتی می توان در صفحه اول گوگل ظاهر شد که از تکنیک های سئو سایت به بهترین شکل استفاده نمود.

در این مقاله قصد داریم چندین اقدام ملموس را که می توانید برای کمک به کسب و کارتان به منظور قرار گرفتن در بالای صفحه اول گوگل انجام دهید را بیان کنیم. ابتدا اهمیت صفحه اول گوگل را بیان خواهیم کرد و سپس وارد تاکتیک هایی می شویم که شامل موارد زیر می باشد:

 • افزودن کلمات کلیدی به مکان های خاص در وب سایت شما
 • ایجاد محتوا برای انسان، نه گوگل
 • تأکید بر مکان
 • بروزرسانی مرتب محتوای خود

کاملاً واضح است که صفحه اول گوگل برای هر کسب و کاری یک هدف ارزشمند است، اما اجازه دهید ابتدا مزایای خاص آن را بررسی کنیم، زیرا این امر می تواند به شما در اولویت بندی استراتژی کسب و کار کمک کند.

قرار گرفتن در صفحه اول به معنای افزایش میزان کلیک به طور قابل توجهی می باشد

این یک واقعیت شناخته شده است که صفحه اول گوگل بیشترین میزان بازدید را به خود اختصاص می دهد، اما آیا می دانید در نتایج کلیک در نتایج بالا و پایین تفاوت قابل توجهی وجود دارد؟ یک مطالعه، نرخ کلیک زیر را براساس موقعیت گوگل نشان می دهد:

• نتیجه اول: 36.4٪ نرخ کلیک

• نتیجه دوم: 12.5٪ نرخ کلیک

• نتیجه سوم: 9.5٪ نرخ کلیک

CTR همچنان نزول می کند و برای نتیجه دهم به 2.2٪ کاهش می یابد. معمولاً در هر صفحه 10 نتیجه ارگانیک وجود دارد؛ اما اکنون با نتایج محلی، تبلیغات، جعبه پاسخ و سایر ویژگی های جدید این تعداد کمتر نیز شده است. اگر در بالای صفحه نتایج جستجوی گوگل نیستید، شما کلیک های زیادی را از دست می دهید.

%عکس - سریعترین روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

 • قرار گرفتن در معرض دید فوری

اکنون نتایج برتر جستجوی گوگل نیز کادرهای پاسخ “Position Zero” را پر می کنند، در غیر این صورت به عنوان قطعه های ویژه شناخته می شوند: کسب جایگاه برتر در گوگل می تواند منجر به برجسته شدن در یک قطعه ویژه، اعطای فوری به کسب و کار شما و افزایش اعتبار شود.

 • سهم ترافیک موقعیت برتر

مطالعه دیگر نشان داد که بالاترین نتیجه در گوگل 33٪ از ترافیک جستجو را به خود اختصاص داده است. هرچه می توانید وب سایت خود را در گوگل بالاتر ببرید، برای حضور شما در جستجو و اقتدار نام تجاری شما بهتر است.

چگونه رتبه بندی صفحه اول به نفع تجارت شما است؟

1. دید خود را بهبود بخشید

با 167 میلیارد جستجو در ماه، ورود به صفحه اول گوگل مانند کاشت تجارت در شلوغ ترین جاده شهر است. هرچه تعداد افرادی که وب سایت شما را می بینند بیشتر باشد، آگاهی از برند شما بیشتر می شود. هرچه مصرف کنندگان با نام تجاری شما آشناتر باشند، پذیرای فعالیت های تبدیل بیشتری خواهند بود.

2. محتوای بیشتری تولید کنید

اگر مجبور شوید از خیابان اصلی یک شهر متنوع یا شهری با مشتریانی ایده آل یکی را انتخاب کنید، چه می کنید؟ تعداد صفحات اول گوگل به اندازه درخواست های جستجو در آنجا وجود دارد.

هدف شما این است که در صفحه اول برای پرسش هایی که مشتریان ایده آل شما انجام می دهند، قرار بگیرید. با این کار، توسط مشتریانی که قصد خرید آنلاین یا تعامل دارند، کشف می شوید.

 3. تعامل را افزایش دهید

طبق ادویک، 81٪ از خریداران قبل از خرید به صورت آنلاین تحقیق می کنند و گوگل در این زمینه تلاش می کند. با نتایج جعبه پاسخ، بخش “مردم همچنین می پرسند” و نتایج محلی که اطلاعات تماس، نقشه ها، بررسی ها، رتبه بندی ها و توضیحات را نشان می دهد، صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل به تنهایی مصرف کنندگان را قادر می سازد قبل از حتی کلیک کردن، درباره کسب و کار شما اطلاعاتی کسب کنند، آن را مقایسه و با آن ها تعامل کنند.

%عکس - سریعترین روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

4. ترافیک وب سایت را هدایت کنید

قطعه ها و جعبه های پاسخ فقط می توانند اطلاعات زیادی را ارائه دهند. در حالی که یک صفحه نتایج موتور جستجو گاهی خود می تواند تمام اطلاعات مورد نیاز شخص را تأمین کند، هنوز سوالات زیادی وجود دارد که سبب می شود تا کاربران بر روی یک وب سایت کلیک کنند.

نبودن در صفحه اول گوگل یک ضرر بزرگ دارد. در واقع، صفحه اول گوگل حداقل 71٪ از ترافیک وب را اشغال می کند (برخی منابع می گویند تا 92٪) و صفحه دوم به 6٪ کلیک وب سایت کاهش می یابد. این کاهش شدید در ترافیک وب نشانگر اهمیت صفحه اول گوگل می باشد.

5. اقتدار صنعت خود را افزایش دهید

ورود به صفحه اول گوگل مستلزم ایجاد محتوای با کیفیت بالا است که به نظر گوگل تأمین کننده نیازهای جستجوگران باشد. این پروسه به زمان نیاز دارد، اما افزایش بازدید و اعتماد به نفس آن ارزش سرمایه گذاری را دارد.

علاوه بر این، نوشتن منظم در مورد صنعت و تجارت خود مستلزم آن است که با آنچه مخاطب هدف شما می خواهد بداند و همچنین آخرین به روزرسانی در صنعت شما هماهنگ باشد. حضور در صفحه اول گوگل از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا توسعه و نگهداری دانش بنیادی را تسهیل می کند که تجارت شما می تواند بر روی آن محکم باشد.

6. اعتماد کسب کنید

الگوریتم گوگل برای شناسایی محتوای هرزنامه، مشکوک و بی کیفیت طراحی شده است. اگر مرتباً در صفحه اول گوگل ظاهر می شوید، به این معنی است که گوگل شما را به عنوان یک منبع اطلاعاتی معتمد می شناسد و مصرف کنندگان به مشاغل مورد اعتماد گوگل اعتماد می کنند.

%عکس - سریعترین روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

7. مخاطبان خود را بسازید

همانطور که در بالا ذکر شد، ورود به صفحه اول گوگل مستلزم ایجاد محتوای با کیفیت است. این نوع محتوا می تواند در کانال های مختلف بازاریابی از جمله رسانه های اجتماعی، ایمیل و تبلیغات پولی توزیع مجدد شود.

تلاش های شما برای ایجاد محتوا باکیفیت به منظور ورود به صفحه اول گوگل، مطالب و فرصت های بیشتری را برای تعامل با مخاطبان هدف خود در اختیار شما قرار می دهد.

روش های رایگان برای این که در صفحه اول گوگل قرار گیرید

ورود به صفحه اول گوگل نه تنها یک هدف مشترک در بین صاحبان مشاغل است، بلکه یک هدف بسیار عملی نیز می باشد. گوگل روی کمیت نه، بلکه روی کیفیت متمرکز شده است. در نتیجه، یک شرکت بزرگ تر یا بودجه بزرگ تر با رتبه برتر برابر نیست.

فاکتورهای مختلفی در پشت الگوریتم گوگل وجود دارد و به لطف این که صفحه نتایج گوگل دارای اجزای مختلفی است، انواع مختلفی از رسانه وجود دارد که می توانند به وضعیت صفحه اول دست پیدا کنند. آنها عبارتند از:

• پست های وبلاگ و صفحات وب سایت در نتایج ارگانیک

• حساب گوگل برای کسب و کار من در بخش محلی / نقشه ها

%عکس - سریعترین روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

• قطعه هایی از محتوای وب سایت شما در بسیاری از ویژگی های صفحه نتایج جستجو گوگل از جمله “افراد همچنین می پرسند” و جعبه پاسخ.

 نحوه استفاده از وب سایت خود برای ورود به صفحه اول گوگل

عمل همسویی وب سایت شما با فاکتورهای رتبه بندی موتور جستجو، بهینه سازی موتور جستجو یا SEO نامیده می شود. شما لزوماً به طور همزمان موتور جستجو را در کل سایت خود بهینه نمی کنید، بلکه در هر صفحه از سایت خود بهینه می شوید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

1. کلمات کلیدی خود را تعیین کنید

ابتدا مشخص کنید که گوگل می خواهد با صفحات وب سایت شما به کدام سوالات جستجو پاسخ دهد. این ها به عنوان کلمات کلیدی شناخته می شوند که می توانند تک کلمه ای یا عباراتی باشند. نمونه هایی از کلمات کلیدی عبارتند از:

 •  “قوانین مستاجر MA”
 •  “سالن نزدیک من”
 •  “صبحانه بوستون”
 •  ”تعمیر کولر گازی برایتون”
 •  “چگونه می توان نشتی سقف را تعمیر کرد”
 •  “نحوه ورود به صفحه اول گوگل”

هر صفحه در وب سایت شما باید مجموعه ای متفاوت از کلمات کلیدی را هدف قرار دهد تا صفحات با یکدیگر رقابت نکنند. کلمات کلیدی مناسب برای تجارت شما کلماتی است که مشتریان ایده آل شما برای دریافت محصولات و خدمات مورد نیاز خود تایپ می کنند.

2. به گوگل بگویید از چه کلمات کلیدی استفاده می کنید

گوگل با بررسی در وب ها، در رتبه بندی میلیون ها صفحه موجود و ذخیره آن ها در یک فهرست کار می کند. وقتی کاربر چیزی را جستجو می کند، گوگل می تواند از طریق فهرست سازمان یافته خود، اسکن کند تا به سرعت به نتایج مربوطه برسد.

بنابراین، یک مرحله مهم دیگر برای رسیدن در صفحه اول گوگل این است که گوگل بتواند سایت شما را اسکن، فهرست بندی و بازیابی کند. این کار را با قرار دادن کلمات کلیدی در مکان های زیر انجام دهید:

 • عنوان متا

هر پست وبلاگ و صفحه وب سایت شما دارای یک عنوان متا است. این قسمت در بالای صفحه شما به عنوان تیتر آن صفحه در نتایج جستجو ظاهر می شود (بسته به تنظیمات CMS شما).

 • توضیحات متا

توضیحات متا در زیر عنوان در نتایج جستجوی گوگل نشان داده می شود. توضیحات متا معمولا یک یا دو خط اول مقاله را شامل می شود. پس شما باید در این یکی دو خط اول از کلمه یا کلمات کلیدی اصلی استفاده نمایید.

بسیاری از مخاطبان با خواندن توضیحات متا تصمیم می گیرند که بر روی صفحه کلیک کنند یا از ورود به آن پشیمان شوند. بنابراین توضیحات متا به گوگل کمک می کند تا تجارت شما را در صفحه اول متناسب با جستجوهای کاربران قرار دهد.

%عکس - سریعترین روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

 • URL

آدرس اینترنتی شما از نام دامنه و کلمه کلیدی محتوای شما تشکیل شده است. درج کلمات کلیدی در URL به گوگل کمک می کند تا سریع تر تشخیص دهد صفحه شما چیست.

همچنین، URL در بین عنوان و توضیحات متا در نتایج جستجو ظاهر می شود. یک URL تمیز که با عنوان صفحه مطابقت دارد برای کاربران جذاب تر و قابل اعتماد است و برای حضور در صفحه اول مناسب تر می باشد.

 • تگ Alt

گوگل فقط درصورتی می تواند تصاویر را مشاهده کند که تصویر دارای متن جایگزین باشد (یا همان تگ alt). اگر تگ alt شما شامل کلمات کلیدی باشد، گوگل می تواند ارتباط بیشتر آن صفحه را تشخیص داده و شما را در صفحه اول نتایج جستجو قرار دهد.

3. برای افراد مطلب بنویسید نه گوگل

اگرچه محتوای شما باید شامل کلمات کلیدی باشند تا توسط گوگل رتبه بندی شوند، با این حال، بسیار مهم است که این کلمات کلیدی به طور سیستماتیک استفاده شوند و بیش از حد در متن وارد نشده باشند.

در واقع، گوگل می تواند زیاد بودن کلمات کلیدی را تشخیص دهد و اگر این کار را انجام دهد، شما را بسیار دور از صفحه اول نتایج خود قرار می دهد. کلید ورود به صفحه اول گوگل ارائه محتوای مفید، قابل اعتماد، آسان برای خواندن، اما آموزنده است که باعث می شود مخاطبان هدف شما در صفحات شما باشند و برای اطلاعات بیشتر بازگردند.

تنها به یاد داشته باشید که اگر می خواهید در صفحه اول گوگل برای جستجوی کلمات کلیدی خاص رتبه بندی کنید، صفحه شما باید اطلاعات مفیدی را ارائه دهد، نه فقط کلمات کلیدی که کاربران هنگام تایپ آن در گوگل سعی در بدست آوردن آن ها دارند.

4. بر مکان تأکید کنید

یکی دیگر از راه های رایگان برای درج صفحات وب سایت در صفحه اول گوگل، هدف قرار دادن سوالات مبتنی بر مکان است. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما از طریق صفحه تماس با شما و همچنین از طریق پست های وبلاگ و صفحات خدمات، به وضوح شهر و  یا منطقه جغرافیایی شما را نشان می دهد. به این ترتیب، وقتی افراد جستجو می کنند: “صنعت شما” + “شهر شما”، گوگل این اطلاعات را می گیرد و تجارت شما را به عنوان نتیجه جستجوی “نزدیک من” نشان می دهد.

حتی اگر یک کاربر با استفاده از یک مکان خاص جستجو نکند، گوگل همچنان نتایج مرتبط جغرافیایی را براساس آدرس IP خود ارائه می دهد، بنابراین سئو محلی همیشه مهم است.

%عکس - سریعترین روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

5. بهینه سازی برای تلفن همراه

 اکنون مصرف کنندگان بیش از رایانه و لپ تاپ، از تلفن و تبلت استفاده می کنند و بیشتر جستجوهای محلی در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود. در نتیجه، گوگل از وب سایت های مناسب برای موبایل استقبال می کند. پاسخگویی موبایل ایده آل است، زیرا وب سایت شما با هر اندازه صفحه ای سازگار می شود و عملکرد را حفظ می کند. با این حال، اگر وب سایت پاسخگویی ندارید، می توانید در سایت خود تنظیماتی انجام دهید تا از یکپارچه ترین تجربه برای یک کاربر تلفن همراه اطمینان حاصل کنید.

نحوه استفاده از لیست های مشاغل خود برای ورود به صفحه اول گوگل

علاوه بر صفحات وب سایت، لیست های فهرست کسب و کار آنلاین شما همچنین می توانند در صفحه اول جستجوی گوگل نشان داده شوند. آنچه شما باید انجام دهید در اینجا بیان شده است:

7. حساب گوگل برای کسب و کار ایجاد کنید

گوگل کسب و کار من Google My Business در حال تبدیل شدن به یکی از قدرتمندترین ابزارها برای صاحبان مشاغل محلی است. Google Maps و جستجو برای تولید لیست های محلی (معروف به نمایه های تجاری) از گوگل کسب و کار من خارج می شوند.

ایجاد یک حساب گوگل برای کسب و کار یک روش سریع و آسان برای افزودن اطلاعات بیشتر به نمایه کسب و کار شما است، که به آن کمک می کند تا در صفحه اول Google Maps و جستجو (در بخش نتایج عینی) ظاهر شود. حتماً تأیید لیست خود را دنبال کنید تا بتوانید لیست خود را کنترل، نگهداری و بهینه نمایید.

%عکس - سریعترین روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

8. نمایه تجاری خود را بهینه کنید

به جای ایجاد یک لیست بدون استخوان و این که امیدوار باشید برای یک یا دو جستجو نشان داده شود، لیست کسب و کار گوگل خود را برای حداکثر دیده شدن بهینه کنید. نحوه کار:

 • هر بخش از نمایه خود را کامل کنید

هرچه اطلاعات بیشتری در فهرست Google My Business خود وارد کنید، جستجوهای بیشتری می تواند در صفحه اول نشان داده شود. در حقیقت، لیست های کامل گوگل برای کسب و کار من، به طور متوسط ​​7 برابر کلیک بیشتر از لیست های ناقص دارند.

 • نام خود را ثابت نگه دارید

همیشه برای کسب و کار خود از همان نام دقیق استفاده کنید. گوگل اختلافات را دوست ندارد، حتی موارد بسیار کوچک مانند استفاده از  “Co” به جای “کمپانی”.

 • اطلاعات خود را به روز کنید

عدم توانایی در یافتن مشاغل خود و یا گرفتن اپراتور هنگام تماس، نه تنها می تواند مشتری را از این کار باز دارد، بلکه باعث بی اعتمادی به تجارت شما یا نوشتن نظر منفی می شود. سعی کنید به روزرسانی ها و تغییرات لازم را انجام دهید تا گوگل بتواند به آن اعتماد کند و در بالای لیست خود قرار دهد.

 • عکس ها را در لیست خود بارگذاری کنید

گوگل برای کسب و کار من تلاش می کند تا بیشترین اطلاعات مربوط به یک تجارت را به مصرف کنندگان عرضه نماید. بنابراین بهتر است عکس هایی را بارگذاری کنید که محصولات و خدماتی که نشان دهنده تجارت شما هستند را ارائه دهند.

 • Google Grader Business را امتحان کنید

ما یک ابزار رایگان داریم که به طور خاص برای لیست های گوگل برای کسب و کار من طراحی شده است. به سادگی با حساب کاربری گوگل خود وارد شوید. در کمتر از 30 ثانیه، نمایه خود را ارزیابی خواهید کرد و می آموزید برای نزدیک شدن به صفحه اول باید چه کاری انجام دهید.

9. نظرات مشتری ها را بدست آورید

جستجوی گوگل دوست دارد ببیند دیگران درباره یک کسب و کار چه نظری دارند، بنابراین جای تعجب نیست که مشاغل دارای نظرات مثبت گوگل، در صفحه اول نشان داده شوند. از مشتریان به صورت حضوری سوال کنید و یک لینک میانبر بازبینی ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی در کانال های آنلاین خود نظرات را ارائه دهید.

در حالی که این مورد از نظر فنی در لیست بهینه سازی های گوگل برای کسب و کار من قرار دارد، فراموش نکنید که سایت های نقد و بررسی دیگری نیز وجود دارند که همه آنها در رتبه بندی شما تأثیرگذار می باشند.

%عکس - سریعترین روش های قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

10. کسب و کار خود را در فهرست های دیگر قرار دهید

گوگل برای کسب و کار من قدرتمند است، اما شما همچنان باید لیست هایی را در فهرست های راهنمای معروف دیگر مانند Yelp ایجاد و بهینه کنید. زیرا اولاً Yelp از بازدید بالایی برخوردار است و مورد اعتماد گسترده گوگل می باشد، بنابراین صفحه Yelp کسب و کار شما می تواند به خوبی در صفحه اول گوگل برای جستجوهای مرتبط نشان داده شود.

دوم، زیرا لیست جامع و دارای نظرات مثبت، حضور آنلاین شما را به طور کلی بهبود می بخشد. بررسی آنلاین و پیوندهای سایت های معتبر دیگر سیگنال هایی را به الگوریتم رتبه بندی آن به گوگل می رسانند.

همانند نمایه Google Business خود، اطمینان حاصل کنید که بقیه لیست های فهرست آنلاین شما کامل و دقیق، سازگار در سیستم عامل ها و به روز شده می باشد. فراموش نکنید که به لیست های آنلاین خود عکس اضافه کنید.

نتیجه نهایی

صعود به بالای گوگل یا حتی فقط بهبود رتبه خود، حتی برای مشاغل کوچک عملی می باشد. این کار به زمان و صبر نیاز دارد، اما یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید برای تجارت خود انجام دهید.

با دانستن این که کجا و چطور می توانید این تنظیمات را انجام دهید، می توانید کسب و کار خود را به گونه ای نمایان کنید که شایسته آن است. در اینجا استراتژی های ذکر شده به صورت خلاصه آورده شده است:

 1. برای هدف قرار دادن اصطلاحاتی که مشتریان هدف شما در جستجوی آن هستند، یک استراتژی کلمه کلیدی ایجاد کنید.
 2. کلمات کلیدی را در محتوای وب سایت خود و همچنین برچسب های HTML وارد کنید.
 3. برای افراد بنویسید نه موتور جستجو.
 4. جستجوهای مبتنی بر مکان را هدف قرار دهید.
 5. برای موبایل بهینه سازی کنید.
 6. بر تجربه کاربر تمرکز کنید.
 7. یک حساب گوگل برای کسب و کار من ایجاد کنید.
 8. نمایه کسب و کار خود را بهینه کنید.
 9. نظرات مشتری را بدست آورید.
 10. کسب و کار خود را در فهرست ها لیست کنید.
برچسب ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *