031-32305132 شنبه - چهارشنبه 09:00 - 17:00

آیا صاحب یک سازمان دولتی، یک مرکز درمانی، یک فروشگاه اینترنتی یا یک شرکت خصوصی هستید که به دنبال طراحی پرتال در اصفهان می باشید؟ یا به دنبال طراحی سایر پورتال ها نظیر پرتال خبری، گردشگری، صرافی و …. هستید؟ در هر صورت شرکت های متعددی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند که می توانید با انتخاب بهترین آن ها، پورتال مورد نظر خود را طراحی نمائید. ساخت، طراحی و راه اندازی پورتال باید توسط تیم های متخصص و حرفه ای صورت گیرد تا هنگام استفاده از آن مشکلی پیش نیاید. کیفیت یک پرتال متاثر از نوع افزاری است که در طراحی آن به کار می رود، بنابراین هنگام پیاده سازی آن باید نوع افزاری که می خواهید طراحی پرتال شما با آن صورت گیرد را انتخاب کنید. شرکت های مطرح و با تجربه طراحی پرتال در اصفهان به این نتیجه رسیده اند که ایجاد آن در ووردپرس نتیجه ای بهتر و رویکردی مطلوب تر خواهد داشت. هر چند شما باید بیشتر تمرکز خود را روی پیدا کردن بهترین شرکت طراحی بگذارید و مناسب ترین نرم افزار را انتخاب کنید اما پرتالی جامع و کامل خواهد بود که مشتری در روند ساخت و راه اندازی آن مشارکت و همکاری داشته باشد.

طراحی پرتال و یا وب سایت بر اساس نیازها و اهداف مشتری صورت می گیرد، در واقع می توان گفت مهم ترین مرحله قبل از انجام این کار، نیازسنجی است که حتماً باید توسط مجریان مربوطه انجام شود. طراحی قاب پرتال نیز باید اختصاصی و متناسب با هدف مشخص باشد. به کار بردن قالب های آماده روش خوبی نیست، بلکه حرفه ای و تخصصی بودن پرتال است که جذابیت و کیفیت آن را بالا می برد. در حال حاضر شرکت های با تجربه و معتبر، به هیچ عنوان از تم های پیش فرض و از قبل آماده شده برای طراحی تمپلیت پورتال استفاده نمی کنند زیرا هدف اصلی آن ها طراحی قالب اختصاصی و ساخت پرتال به شکل واکنش پذیر و همخوان با تبلت، موبایل و انواع مرورگرهاست.

%عکس - طراحی پورتال در اصفهان

پرتال یا پورتال چیست؟

افرادی که وارد حیطه دنیای فناوری می شوند مطمئناً نام پرتال را می شوند و ممکن است در مورد اینکه این واژه به چه چیزی اشاره می کند و چه فرقی با وب سایت دارد کنجکاو شوند. شاید در نگاه اول معنای پرتال به نظر ساده بیاید اما در عین سادگی مفاهیم پیچیده ای را در بر می گیرد. اگر بخواهیم این واژه را در معنای لغوی بررسی کنیم به معنای درگاه، مدخل، سر درب و دروازه می باشد اما آنچه که مد نظر ماست درگاه یا ورودی به یک محیط است زیرا برای اینکه بتوان از منابع موجود در اینترنت استفاده کرد باید از درگاه آن ها عبور کرد و این درگاه همان پرتال نام دارد. در واقع پرتال درگاهی برای ورود به دنیای داده های الکترونیکی است.

پرتال به نوعی طراحی وب اشاره دارد که داده ها را از منابع مختلف در کنار هم جمع می کند. این داده ها شامل امکانات شخصی سازی، ایمیل ها، ابزارهای مدیریتی، موتورهای جست و جو و سامانه هایی نظیر سامانه های ارتباطی، اطلاع رسانی، تجاری، توسعه کاربرد و … می باشند. هر کدام از منابع یک فضای مخصوص برای نمایش اطلاعات دارند که به آن پرتلت می گویند. پرتال را می توان یک فریم نرم افزاری در نظر گرفت که اطلاعات و خدمات گوناگون را در کنار یکدیگر قرار می دهد تا همانند یک وب سایت، خدمات خود را به صورت جامع و کامل به کاربران ارائه دهد. سیستم هایی نظیر سیستم مالی، حسابداری، ارتباط با مشتری، مدیریت منابع انسانی و … همه در یک پرتال یکپارچه سازی شده و در سطوح مختلف کاربری قابل استفاده هستند. در واقع به زبانی ساده تر می توان گفت ارتباط بین سیستم های مختلف از طریق یکپارچه سازی بسیار آسان و راحت صورت می گیرد.

انواع پورتال

پورتال ها به انواع زیر دسته بندی می شوند:

شخصی

در این پرتال، یک شخص نوع فعالیت و رزومه خود را برای کاربران به نمایش می گذارد. این فرد می تواند لینک پروفایل رسانه اجتماعی خود را نیز در پورتال قرار داده و همچنین برای خود وبلاگ بسازد.

شرکتی

پرتالی که کارمندان یک شرکت، کاربران آن بوده و صرفاً برای یک شرکت خاص طراحی می شود، پرتال شرکتی نامیده می شود. چنین پرتالی می تواند بسیار ساده یا بسیار پیجیده با کاربردهای متعدد برای شرکت های چند ملیتی باشد. پرتال شرکتی، ابزاری توانمند برای یک سازمان یا شرکت است که می تواند گردش کاری را مدیریت نموده و بین گروه های کاری همکاری و مشارکت برقرار نماید.

دولتی

پرتال هایی نظیر پرتال وزارتخانه ها، شهرداری ها، استانداری ها، سامانه تامین اجتماعی و … جزء این دسته قرار می گیرند.

عمومی

این پرتال به تمام کاربران فعال در اینترنت، خدمات ارائه می دهد و مهم ترین خصوصیت آن فراوان بودن مخاطبان است. پرتال عمومی خود به دو دسته عمومی و خاص تقسیم می شود. نوع عمومی آن تمام کاربران اینترنت را در بر می گیرد نظیر یاهو، گوگل و …. اما نوع خاص آن مختص یکسری مخاطبان محدود است مانند پرتال بانک ها، وزارتخانه ها و … .

سازمانی

پرتال سازمانی داخل یک سازمان و توسط کاربران اینترانت استفاده می شود و یکی از رایج ترین روش های تبادل اطلاعات بین مشتریان، کارمندان و شرکای تجاری یک سازمان به شمار می آید.

شهری

همانطور که از نامش مشخص است، مجموعه ای از اطلاعات مربوط به یک شهر را به کاربران ارائه می دهد و صرفاً برای یک شهر طراحی می شود.

دانش

این پورتال به منظور ارتقاء و اثربخشی به معلومات کارمندان راه اندازی می شود و با در اختیار قرار دادن اطلاعات لازم به کاربران اجازه می دهد از سرویس های همکاری و کشف داده های پیچیده استفاده کنند.

%عکس - طراحی پورتال در اصفهان

بررسی تفاوت پورتال با وب سایت

برخی افراد پورتال را با وب سایت اشتباه می گیرند اما این دو تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. پرتال نوعی صفحه وب است که امکان دسترسی راحت برای کاربران را فراهم می کند تا خواسته های خود را اعلام نمایند. این صفحه همانند درگاهی است که جست و جوی کاربر برای مطالب یا مقالات مورد نظر را راحت تر می کند و وی را برای ورود به دنیای اطلاعات هدایت می نماید. در گذشته تنها به منظور سرچ اطلاعات از این درگاه استفاده می شد اما با پیشرفت دنیای اینترنت، این سیستم کاربردهای متعددی را پشتیبانی می نماید.

وب پورتال مانند وب سایت دارای دو بخش اصلی محتوا و خدمات است و تنها به عنوان یک محصول خاص در نظر گرفته نمی شود. این دو از نظر ظاهری شبیه هم هستند اما یک پرتال دارای امکاناتی است که آن را از سایت متمایز می کند. برای مثال به تمام کاربران و افرادی که از آن استفاده می کنند این اجازه را می دهد که بتوانند با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند. همچنین از طریق یک درگاه امکان دستیابی به مجموعه ای از منابع و اطلاعات مرتبط با پرتال وجود دارد. با استفاده از وب پرتال می توان بر اساس تجربیات کاربران، اطلاعات را به صورت هدفمند و سازماندهی شده به نمایش گذاشت و حتی به نرم افزارهایی که گردش کاری آن ها مشخص است متصل شد. وب سایت به مجموعه ای از صفحات وب گفته می شود که بر روی یک سرور مستقر هستند و مجموعه ای از اطلاعات را برای کاربران به نمایش می گذارند. آن ها حاوی اطلاعات زیادی هستند اما این اطلاعات بر اساس گروه های کاربری در چهارچوب سرویس های کاربردی و محتوایی قابل دسترسی هستند. نکته دیگری که لازم به ذکر است این می باشد که طراحی سایت کمی متفاوت و ساده تر از پورتال است.

در طراحی پرتال اصولاً سعی می شود از مطالبی که بیشتر جنبه عمومی دارند استفاده شود و این مطالب از منابع مختلف گردآوری می شوند اما محتویات یک سایت بسیار تخصصی هستند و از منابع محدودتری جمع آوری می گردند. علاوه بر آن، پرتال یک سیستم کاربر محور است و به گونه ای طراحی می شود که بتواند پاسخگوی نیاز کاربران و مشتریان باشد. این صفحه از وب امکاناتی را به صورت مجازی برای کاربران به نمایش می گذارد و بدون توجه به موقعیت فیزیکی، تمام آنچه که کاربر در جست و جوی آن است را برای وی مهیا می سازد. جنبه اقتصادی نیز از دیگر تفاوت هایی است که می توان آن را عاملی برای تمایز وب سایت از پرتال در نظر گرفت. اصولاً پورتال ها برای درآمدزایی راه اندازی و طراحی می شوند که این درآمد بیشتر از طریق تبلیغات بدست می آید، از این رو نیاز است که بر روی سئو یا بهینه سازی آن بیشتر کار شود.

ویژگی های منحصر بفرد پورتال

اگر بخواهیم ویژگی ها و مشخصات پورتال را نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • سهولت در دسترسی به اطلاعات مورد نظر
 • امنیت و سرعت بسیار بالا
 • امکان طبقه بندی مطالب
 • شخصی سازی ظاهر پرتال و اطلاعات آن
 • برقراری تعامل با کاربران و پیدا کردن سریع آن ها در مواقع لزوم
 • ارائه اطلاعات و مقالات بر روی سامانه های متعدد
 • دسته بندی اطلاعات در بخش مدیریت و در دسترس قرار دادن آن ها برای کاربران
 • امکان استفاده از تمام خدمات تنها با یک بار ورود به پرتال
 • مدیریت و سازماندهی هدفمند محتویات
 • امکان تهیه و گسترش مطالب
 • پشتیبانی از چندین زبان مختلف
 • بهره مندی از داده های هدفمند
 • برخورداری از اتوماسیون اداری

%عکس - طراحی پورتال در اصفهان

طراحی پورتال در اصفهان با وردپرس

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم، ووردپرس بهترین نرم افزار طراحی پورتال است که در حال حاضر توسط شرکت های معتبر طراحی پرتال در اصفهان مورد استفاده قرار می گیرد. اما به نظر شما این نرم افزار چه مزایایی دارد که از آن بدین منظور استفاده می شود؟ در پاسخ به این سال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قابلیت بهینه سازی موتور جست و جو (سئو)

با استفاده از ووردپرس شما ابزاری در اختیار دارید که هر گاه محتوایی می نویسید می توانید در پانل مدیریت پرتال آن را ارزیابی نموده و از سئو بودن آن با توجه به کلمات کلیدی اعلام شده مطمئن شوید. به کمک این قابلیت ایرادات مربوط به سئو به شما هشدار داده می شوند و شما می توانید آن ها را همان لحظه رفع نمائید.

کاهش حجم تصاویر بارگذاری شده به صورت اتوماتیک

ووردپرس این قابلیت را دارد که به صورت هوشمند و اتوماتیک، تصاویر را را بهینه سازی کند. با استفاده از این نرم افزار دیگر دغدغه ای بابت تنظیم حجم تصاویر نخواهید داشت زیرا خود پورتال این کار را انجام می دهد.

به روزرسانی صفحات پرتال

نرم افزار ووردپرس این امکان را برای شما فراهم می کند که بدون ورود به پنل مدیریت، تنها هنگامی که با حساب کاربری ادمین، لاگین می شوید به راحتی بتوانید صفحات پورتال را بر روی سایت آپدیت کنید و با کلیک بر روی مطلب مورد نظر آن را ویرایش نمائید.

مدیریت تم پرتال بدون نیاز به دانش فنی

شما به صورت کشیدن و رها کردن می توانید گزینه های تشکیل دهنده تم را جا به جا نمائید و بدون نیاز به دانش خاص و مهارت در خصوص جاوا اسکریپت یا اچ تی ام ال نسبت به طراحی ظاهر پورتال اقدام کنید.

این پست دارای 6 نظر است

 1. ممنون از اطلاعات جامعی که ارائه دادید.

 2. خوشحالم که این خدمات در اصفهان ارائه میشه.

 3. نوشته کاملی بود

 4. ممنون واقعا جامع و کامل بود.

 5. دمت گرم داداش خیلی خوب بود.

 6. این روزها مباحث مرتبط با سئو و دیجیتال مارکتینگ اهمیت زیادی داره.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو