ابزارهای برتر آنالیز سئو

معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سایت و بررسی سئو

ساخت یک وب سایت کار آسانی است، اما رتبه گیری آن در نتایج موتورهای جستجو می تواند چالش برانگیز باشد. سئو یا بهینه سازی موتور جستجو فرایندی است که از طریق آن می توانید کیفیت و همچنین میزان بازدید در وب سایت خود را افزایش دهید، به راحتی به موتورهای جستجو کمک کنید محتوای شما را کشف کنند و در نتایج موتور جستجو رتبه بالاتری داشته باشند.

سئو جنبه های بسیاری دارد که مدیریت دستی تمام فرایندها و نیازها کاملاً غیرممکن می باشد. به همین دلیل تقاضای زیادی برای ابزارهای SEO وجود دارد. حال سوال اینجاست! بهترین ابزارهای SEO چیست؟

این سوال پاسخ پیچیده ای دارد. اول از همه، شما باید درک کنید که هر ابزار SEO به چه روشی کار می کند. شما باید کمی جستجو کنید تا بهترین تناسب را پیدا کنید. ثانیاً، ممکن است برخی از ابزارهای سئو بصورت آنلاین وجود داشته باشد که با یک هدف انجام می شوند، ویژگی های ارائه شده آن ها متفاوت خواهد بود و بنابراین ، قالب گزارش هایی که این ابزارها تولید می کنند با گزارشات تولید شده توسط سایر ابزارهای جستجوگر متفاوت خواهد بود.

بسیاری از افراد برای دستیابی به رتبه های بالای SERP، موارد نیاز اساسی را نادیده می گیرند. گزینه های محبوب شامل راه حل های میزبانی ابری مدیریت شده است که تمام مشکلات مدیریت سرورهای ابری را از بین می برد و به کاربران اجازه می دهد تا روی بهینه سازی وب سایت های خود از طریق ابزار SEO تمرکز کنند.

برای اینکه دردسر شما در امتحان کردن ابزارهای آنالیزگر و انتخاب ابزار برتر برای فرآیندهای بازاریابی آنلاین شما کم شود، یک لیست نهایی از بهترین ابزارهای آنالیز سایت را جمع آوری کرده ایم که به شرح زیر می باشند:

بهترین ابزارهای آنالیز سایت

%عکس - معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سایت و بررسی سئو

 • گوگل آنالیتیکس Google Analytics

گوگل بازی سئو را درون خود می داند و بهترین ابزارهای سئو موجود را ایجاد کرده است. گوگل آنالیتیکس ابزار معیار صنعت برای نظارت دقیق بر ترافیک وب سایت است. با استفاده از این ابزار می توانید بفهمید که در حال حاضر چند نفر در حال مرور سایت شما هستند، بررسی کنید که آن ها از کجا آمده اند و همچنین تعداد کل بازدید کنندگان و بازدیدهای صفحه سایت خود را بررسی کنید.

 • ابزار سئو آهرفس Ahrefs

 آهرفس ابزاری بسیار محبوب در آنالیز سایت است که اطلاعات دقیق مربوط به بک لینک ها را برای وب سایت های شما فراهم می کند. نسخه پولی، گزارش های مفصلی را ارائه می دهد. نسخه رایگان نیز آنقدر خوب است که در لیست بهترین ابزارهای جستجوی آنلاین قرار دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

به طور خاص، Ahrefs اطلاعاتی در مور 100 لینک برتر وب سایت، متداول ترین متن های لنگر و رتبه بندی URL و رتبه بندی دامین ارائه می دهد.

%عکس - معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سایت و بررسی سئو

 • کنسول جستجوی گوگل یا ابزارهای مدیر وب

کنسول جستجوی گوگل یکی از بهترین ابزارهای آنالیز سایت برای کشف و در بسیاری از موارد حفاری مسائل مربوط به وب سایت می باشد. از هر متخصص سئو بپرسید به شما خواهند گفت که این ابزار ضروری است، زیرا گزارش های جامعی در مورد سلامت وب سایت مربوط به SEO و وضعیت وب سایت های شما ارائه می دهد.

کنسول جستجوی گوگل برای تشخیص این که سایت شما به بدافزار آلوده است یا تأیید مالکیت وب سایت های شما، ایده آل می باشد.

 • ابزار اس ای ام راش SEMrush

اس ای ام راش که در بین بهترین ابزارهای موتور جستجو در بازار ذکر شده است، ویژگی های شگفت انگیز سئو را ارائه می دهد که به شما کمک می کند رتبه بندی موتور جستجو در وب سایت های خود را بهبود ببخشید.

کارشناسان استفاده از SEMrush را برای موارد رو به رو توصیه می کنند: استخراج بینش درباره استراتژی های مورد استفاده رقبا، انجام یک تحلیل عمیق از بک لینک ها و یافتن استراتژی های تبلیغاتی رقبا.

 • نوار ماز Moz

ماز یکی از ابزارهای دارای رتبه بندی سئو می باشد که به شما کمک می کند اطلاعات مهمی در مورد دامنه و وب سایت خود پیدا کنید. این ابزار پیشنهادی برای پیگیری صفحه و دامنه اختیار وب سایت های شما و رقبا است.

نسخه برتر همچنین دشواری کلمات کلیدی و پیشنهادهای بهینه سازی صفحه را ارائه می دهد. می توانید از نوار ماز برای موارد رو به رو استفاده کنید: بررسی رتبه صفحه، مرجع صفحه و اختیار دامنه وب سایت های شما و همچنین پیدا کردن و برجسته سازی کلمات کلیدی در یک صفحه.

 • نوار رشد GrowthBar

نوار رشد یک افزونه در مرورگر کروم می باشد که می تواند به شما در انجام تحقیقات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقابتی و پیگیری رتبه بندی سئو کمک کند. با نوار رشد می توانید مستقیماً از صفحات نتایج موتور جستجو به نقاط داده مربوط به هر وب سایت دسترسی پیدا کنید.

این نوار به شما این امکان را می دهد که به راحتی عملکرد رقبا را ارزیابی کنید و ببینید کدام کانال های رشد، کلمات کلیدی، بک لینک ها و تبلیغات برای آن ها کار می کنند.

کلمات کلیدی و لینک های برتر: این به شما امکان می دهد ببینید کدام کلمات کلیدی پولی و ارگانیک بیشترین بازدید را برای یک وب سایت خاص ایجاد می کنند و همچنین لیستی از معتبرترین لینک های ارجاع دهنده به سایت را نشان می دهد.

امتیاز دشواری کلمات کلیدی: این به شما اجازه می دهد سریع ارزیابی کنید که درجه بندی یک کلمه کلیدی خاص بر اساس قدرت مقامات دامنه رتبه بندی URL ها در صفحه یک چگونه است.

شمارش کلمات: برای مشاهده تعداد کلمات هر صفحه به طور مستقیم از SERP کلیک کنید. تبلیغات فیس بوک: برای دیدن این که سایتی تبلیغات فیس بوک را اجرا می کند، کلیک کنید یا تصویری از شکل ظاهری آن ها دریافت کنید.

پیشنهادهای کلمات کلیدی: این لیستی از کلمات کلیدی مرتبط است که ممکن است بخواهید آن ها را به همراه حجم جستجو و CPC آنها رتبه بندی کنید.

 • وینچر

 ردیاب رتبه وینچر ابزاری عالی است که به شما کمک می کند رتبه بندی گوگل خود را پیگیری کنید. با تمرکز بر روی تجربه کاربر و سادگی، شما در جای دیگری تجربه ردیابی رتبه بهتری پیدا نخواهید کرد.

این یک دوره آزمایشی رایگان 14 روزه با دسترسی کامل را ارائه می دهد و برنامه های پرداخت شده از 10 یورو در ماه شروع می شود و این یکی از ارزان ترین گزینه های موجود است.

با استفاده از این ابزار می توانید بروزرسانی های روزانه در رتبه بندی گوگل خود و رقبا خود را دریافت نمایید، هر مقدار از کلمات کلیدی هشدارها و گزارش های الکترونیکی را پیگیری و تغییرات مهم را دریافت کنید.

 • ابزارهای کوچک سئو SmallSEOTools

این در واقع وب سایتی است که مجموعه ای جامع از ابزارهای رایگان برای سئو، ویرایش تصویر، نوشتن متن، جستجوی کلمات کلیدی و موارد دیگر را ارائه می دهد. با استفاده از این وب سایت می توانید مرجع دامنه و مرجع صفحه هر وب سایت را بررسی کنید، تعداد بک لینک برای هر وب سایت را تعیین و کلمات کلیدی را جستجو، تحلیل و بررسی نمایید.

 • ابزار SEOquake

اگر می خواهید اطلاعات پس زمینه ای در مورد یک وب سایت پیدا کنید، SEOquake می تواند واقعاً مفید باشد. این یک ابزار ایده آل برای مقایسه دامنه ها و URL ها است. با SEOquake می توانید تمام اطلاعات مربوط به پیوندهای داخلی و خارجی یک وب سایت را بدست آورید، دامنه ها و URL ها را برای اطلاعات بیشتر به راحتی مقایسه کنید و نتایج بی درنگ و دقیق را دریافت نمایید.

 • پیک تو چارت PikToChart

این یک ابزار ایده آل برای ایجاد اینفوگرافی شگفت انگیز در زمان سریع و بدون هیچ سر و صدایی می باشد. با استفاده از این ابزار در بسیاری از موارد، نگران این نیستید که از یک طراح بخواهید اینفوگرافیک برای تلاش های شما در زمینه سئو ایجاد کند.

PikToChart ابزاری قدرتمند است که به شما اجازه می دهد از میان صدها الگو انتخاب کنید و تصاویر، آیکون های متحرک و فیلم ها را به نمودارهای خود اضافه نمایید.

 • ابزار اسپای فو SpyFu

اسپای فو ابزاری شگفت انگیز برای آنالیز سایت بصورت آنلاین است که تصویری دقیق و در زمان واقعی از رتبه بندی موتور جستجو برای وب سایت شما ارائه می دهد. یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از این ابزار، کشف کلمه کلیدی رقبا است.

به طور خاص، این ابزار می تواند به شما کمک کند تا از رتبه بندی سئو وب سایت خود مطلع شوید، رتبه بندی پرداختی خود را در گوگل، یاهو و بینگ کنترل کنید و درباره رتبه بندی، تنوع تبلیغات و … رقیب خود اطلاعات کسب کنید.

 • ردیاب پلاگ PlagTracker

سرقت ادبی چیزی است که شما نمی خواهید در محتوای وب سایت خود داشته باشید. محتوای کپی شده همیشه منجر به رتبه بندی بد موتور جستجو می شود. PlagTracker به شما کمک می کند تا دزدی ادبی را در تمام محتوای وب سایت خود شناسایی کنید تا بتوانید “منحصر به فرد” بودن محتوای خود را برای رتبه بندی بهتر SERP افزایش دهید.

با استفاده از ردیاب پلاگ می توانید محتوای وب سایت خود را از نظر سرقت ادبی بررسی کنید، بررسی کنید که آیا رقبای شما درگیر دزدی ادبی هستند یا خیر و همچنین ببینید نویسندگان شما در حال کپی کردن مطالب از وب سایت های دیگر هستند یا خیر.

%عکس - معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سایت و بررسی سئو

 • ابزار Xenu’s Link Sleuth

اگر می خواهید برای وب سایت های خود رتبه بندی خوبی در سئو داشته باشید، باید از لینک های خراب خلاص شوید. Xenu’s Link Sleuth می تواند این کار را برای شما انجام دهد. این ابزار کل وب سایت شما را بررسی می کند و پیوندهای خراب را برجسته می کند.

به طور خاص، این ابزار به شما کمک می کند تا وب سایت خود را از نظر وجود لینک های خراب بررسی کنید و در وب سایت های SSL کار کنید. همچنین لیست به روز شده URL های خراب را نمایش می دهد و می تواند در صورت درخواست، مجدداً بررسی کند.

 • بوتیفای Botify

اگر می خواهید حسابرسی سئو را به درستی انجام دهید، Botify ابزاری مناسب برای نیازهای شما است. یکی از ویژگی های مهم این ابزار سئو، ارزیابی سرعت وب سایت است.

با استفاده از این ابزار می توانید ببینید سایت شما با چه سرعتی بارگیری می شود. همچنین می توانید خطاهای HTML را در سایت خود پیدا و اطلاعات دقیق در مورد رتبه بندی کلمات کلیدی و CTR را دریافت کنید.

 • ابزار سئو واروی Varvy

گوگل دستورالعمل های سختگیرانه ای را برای سئو با کیفیت تعیین کرده است و هر وب سایتی که می خواهد رتبه بندی به دست آورد، باید مطابق با این دستورالعمل ها باشد. بنابراین، اگر به مسیر اشتباهی بروید، به چیزی نیاز دارید که بتواند به شما هشدار دهد.

خوشبختانه واروی اینجاست. با استفاده از این ابزار خاص می توانید بررسی کنید که آیا سایت شما از دستورالعمل های گوگل وبمستر پیروی می کند یا خیر. جزئیات عملکرد سایت خود را ارائه دهید و پیشنهاداتی برای چگونگی بهبود رتبه بندی سایت خود دریافت کنید.

%عکس - معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سایت و بررسی سئو

 • ابزار موتور واکنش Reaction Engine

موتور واکنش ابزاری برتر برای جستجوگرها است که عملکرد سئو یک URL داده شده را تجزیه و تحلیل می کند. نه تنها این، بلکه می تواند اطلاعات مفیدی برای بهبود رتبه بندی سئو در URL فراهم کند.

این ابزار همچنین برای تجزیه و تحلیل سریع وب سایت بدون حساب کاربری ثبت شده، دریافت توصیه های مناسب برای بهبود رتبه بندی کلی سئو و کشف مشکلات فنی در ساختار وب سایت مناسب، می باشد.

 • ابزار الکسا

الکسا ابزاری قدرتمند برای جستجوگرها است که توسط آمازون ساخته شده است. این ابزار به شما کمک می کند مخاطبان خود را به روش بهتری درک کنید. ویژگی های برجسته این ابزار عبارتند از نتایج متمرکز بر بازاریابی دیجیتال دقیق، تجزیه و تحلیل وب سایت رقابتی، تجزیه و تحلیل مخاطبان هدف و تجزیه و تحلیل سئو و همچنین درک مشخصات بک لینک وب سایت.

 • ابزار تحلیل تراکم کلمه کلیدی Keyword Density

کلمات کلیدی در قلب سئو جستجو می شوند. “تراکم” عامل مهمی است که موتورهای جستجو سیگنال مهم رتبه بندی را در نظر می گیرند. ابزار تحلیل تراکم کلمه کلیدی به شما کمک می کند تا تراکم کلمات کلیدی را به درستی تجزیه و تحلیل کنید و اطلاعات مهم مربوط به کلمات کلیدی خاص را کشف کنید.

علاوه بر این، این ابزار همچنین جزئیات عملیاتی در مورد یک کلمه کلیدی را ارائه می دهد، به شما کمک می کند تا از تراکم کلمه کلیدی برای یک URL خاص مطلع شوید. همچنین به شما کمک می کند کلمات کلیدی مورد استفاده رقبا را پیدا کنید.

 • ابزار سئو کرالر Crawler

ابزار Crawler به شما کمک می کند خطاهای وب سایت را که تأثیر منفی بر رتبه بندی موتور جستجو دارند، شناسایی کنید. علاوه بر این، ویژگی های شگفت انگیزی را برای کمک به شما ارائه می دهد از جمله این که رتبه بندی موتور جستجو خود را کنترل کنید و رقبا را به روش بهتری درک کنید. این ابزار به شما کمک می کند تا برای ارتقاء رتبه بندی، مشخصات بک لینک خود را پیگیری کنید.

 • ابزار سیمیلار وب SimilarWeb

این ابزار یکی از بهترین ابزارهای سئو آنلاین است که می توانید برای کشف اطلاعات وب سایت های خود از جمله میزان ترافیک از آن استفاده کنید. بسیاری از متخصصان سئو از این ابزار استفاده می کنند تا اطلاعات دقیق ترافیک وب سایت را بیابند، استراتژی های مناسب سئو را تدوین کنند و درباره بازدید کنندگان خود بیشتر بدانند.

 • ویسم Visme

ویسم ابزاری است که به کاربرانش کمک می کند اینفوگرافیک های آموزشی، آموزنده و زیبا را در میان موارد دیگر ایجاد کنند. اینفوگرافیک ها یک روش عالی برای بهبود لینک سازی و سئو سایت هستند و می توانند به شما در ایجاد یک برند قدرتمند کمک کنند. با استفاده از ویسم می توانید به صدها قالب قابل تنظیم و هزاران عنصر طراحی دسترسی پیدا کنید.

%عکس - معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سایت و بررسی سئو

 • کپی اسکیپ CopyScape

کپی اسکیپ ابزاری مفید در زمینه جستجوگرها است که می تواند به شما در یافتن مطالب تکراری در سایت کمک کند. این ابزار همچنین می تواند به شما کمک کند بفهمید کسی از مطالب شما کپی کرده است یا خیر.

به همین ترتیب، می توانید از این ابزار برای بررسی این که آیا یک قطعه محتوا کپی شده است یا خیر، یا این که بدانید آیا شخصی محتوای شما را کپی می کند و آن را به نام خود در اینترنت منتشر می کند یا خیر و همچنین بهبود رتبه بندی سئو و اعتبار سایت شما، استفاده نمایید.

 • کاوشگر سایت Open Site Explorer

کاوشگر سایت ابزاری برتر برای جستجوگرها است که از طریق آن می توانید پروفایل بک لینک خود و همچنین اختیارات دامنه تقریباً هر سایتی را بررسی کنید. این ابزار به شما امکان می دهد تمام پیوندهای ورودی یک سایت را بررسی کنید، اطلاعات دقیق در مورد بک لینک های رقیب خود را دریافت کنید و مرجع دامنه، مرجع صفحه و نمره هرزنامه هر سایت را بررسی نمایید.

 • ابزار ریمویم remove’em

ریمویم ابزاری قدرتمند است که مشکلات موجود در وب سایت را کشف می کند و پیشنهاداتی برای حل این مشکلات و افزایش رتبه بندی موتور جستجو ارائه می دهد. سایر ویژگی های این ابزار عبارتند از تجزیه و تحلیل دقیق و نظارت بر لینک وب سایت پیشنهاداتی برای جلوگیری از مجازات های گوگل.

 • ابزار بینگ وبمستر Bing Webmaster

اگر چه ابزار بینگ وبمستر ابزار وبمستر خوبی محسوب نمی شود اما اگر می خواهید در بینگ رتبه خوبی داشته باشید، این یک ابزار مفید می باشد. برخی از ویژگی های بینگ عبارت اند از تحقیق کلمات کلیدی در عمق عناصر، وب سایت بهینه شده برای رتبه بندی بهتر بینگ و آنالیز بازدید کننده و ترافیک.

 • ابزار سئو هیرو SEO Hero

سئو هیرو یکی دیگر از ابزارهای شگفت انگیز این لیست از ابزارهای آنالیز است که به میلیون ها نفر در ایجاد استراتژی های کارآمد محتوایی کمک کرده است. یکی از ویژگی های مهم سئو هیرو “پیشنهادها” است که موضوعات و زیرموضوعات محتوایی را ارائه می دهد.

این ابزار به شما کمک می کند اصطلاحات کلیدی و کلمات کلیدی LSI مورد نیاز برای افزودن به محتوای خود را کشف کنید، استراتژی محتوای مناسب را برای رتبه بندی بهتر سئو توسعه دهید و کلمات کلیدی را که می توانند به شما در استفاده از ترافیک وب سایت خود کمک کنند، بیابید.

 • سایت آنالیزر SiteAnalyzer

سایت آنالیزر گزارش های دقیق و متمرکز بر کشف مواردی را که می توانند عملکرد وب سایت های شما را مختل کنند، تولید می کند. بهترین چیز در مورد این ابزار این است که یک دوره آزمایشی 14 روزه رایگان ارائه می دهد.

با استفاده از این ابزار می توانید بهترین کلمه کلیدی را برای موضوعات خود پیدا کنید، موقعیت فعلی خود را در موتورهای جستجو بررسی کنید و لیستی از لینک های دوفالو بدون پیگیری برای یک سایت را ایجاد نمایید.

 • ابزار جستجو راهنمای اولیه سایت FirstSiteGuide Lookup Tool

این ابزار به شما کمک می کند تا اطلاعات مهم مربوط به وب سایت یا وبلاگ خود را کشف کنید. این ابزار برخی از ویژگی های شگفت انگیز را ارائه می دهد که می تواند به شما در بهبود رتبه بندی کلی سئو خود کمک کند.

با استفاده از این ابزار می توانید تجزیه و تحلیل رقابتی انجام دهید، نحوه رتبه بندی وب سایت در موتورهای جستجو را پیگیری کنید و رتبه بندی موتور جستجو خود را به روشی آسان بهبود بخشید.

 • ابزار کروم دیو Chrome Dev

کروم دیو ابزار رفع اشکال صفحه وب داخلی گوگل کروم است. این ابزار هنوز هم یک ابزار قدرتمند سئو محسوب و توسط میلیون ها نفر استفاده می شود. با استفاده از این ابزار می توانید مشکلات سرعت صفحه خود را اشکال زدایی کنید، عملکرد ارائه صفحه وب خود را بهبود ببخشید و با تشخیص مشکلات، وب سایت خود را سریع تر بارگذاری نمایید.

 • ابزار ادغام کلمات MergeWords

ابزار ادغام کلمات یکی از بهترین ابزارهای آنالیز است که به شما امکان می دهد کلمات کلیدی را با یکدیگر ادغام کنید. نه تنها این، بلکه می توانید حداکثر سه مجموعه از کلمات کلیدی را ادغام کنید.

این ابزار همچنین به شما کمک می کند تا ادغام کلمات را به روشی سریع و آسان انجام دهید. با تغییرات مختلف کلمات کلیدی روبرو شوید، دامین خود را ثبت کنید و از  گوگل ادوردز و موارد دیگر استفاده کنید.

%عکس - معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سایت و بررسی سئو

 • ابزار کیوورد آی KeywordEye

کیوورد آی یکی دیگر از ابزارهای شگفت انگیز سئو است که اطلاعات دقیقی در مورد کلمات کلیدی مورد نظر شما را ارائه می دهد. این ابزار سئو به بسیاری از افراد در بهبود رتبه بندی موتور جستجو در وب سایت خود کمک کرده است.

با استفاده از این ابزار سئو می توانید آنچه مشتری شما در جستجوی آن است کشف کنید، درباره کلمات کلیدی مورد استفاده رقبای خود اطلاعات کسب کنید و وب سایت خود را در صفحه اول گوگل رتبه بندی نمایید.

 • کلیک متر ClickMeter

اگر به دنبال ابزاری هستید که بتواند در بازاریابی به شما کمک کند، کلیک متر گزینه مناسبی برای شماست. این ابزار به شما در نظارت و مقایسه کلیه پیوندهای بازاریابی کمک می کند. به عبارت دیگر، شما تمام پیوندهای بازاریابی خود را در یک مکان خواهید داشت.

با استفاده از این ابزار می توانید در عرض چند ثانیه پیوند پیگیری ایجاد کنید، گزارش های مفیدی مانند لیستی از پیوندها و نتایج جستجو ایجاد کنید، تمام داده ها را تجزیه و تحلیل کنید و نشان دهید که مبارزات بازاریابی شما چگونه پیش می رود.

 • رتبه بندی جغرافیایی GeoRanker

رتیه بندی جغرافیایی ابزاری عالی برای مدیریت کارهای روزمره مرتبط با جستجوگرها است. این ابزار برای کشف استنادات محلی وب سایت های شما ایده آل است. با استفاده از این ابزار می توانید از طریق ویژگی ردیاب محلی رتبه وب سایت را بررسی کنید و برای تجزیه و تحلیل تکنیک های سئوی رقیب، ورودی دریافت نمایید.

 • ابزار پنگوئن

اگر وب سایت شما تحت تأثیر به روزرسانی های الگوریتم گوگل قرار بگیرد، بازدید از وب سایت ها می تواند به یک چالش جدی تبدیل شود. ابزار پنگوئن یک هدف مهم دارد. این ابزار به شما کمک می کند دریابید آیا به روزرسانی های گوگل بر روی سایت شما تأثیر دارند یا خیر.

علاوه بر این، با استفاده از این ابزار می توانید برای همه بروزرسانی های الگوریتم گوگل یک جدول زمانی دریافت کنید و رتبه کلی گوگل وب سایت خود را با رقبای خود مقایسه نمایید.

 • ابزار DareBoost

اگر وب سایت شما با سرعت حلزون بارگیری می شود، این ابزار می تواند به شما کمک کند. ابزار DareBoost به شما امکان می دهد مواردی را که باعث کاهش سرعت بارگذاری صفحه می شوند، کشف کنید.

علاوه بر این، با استفاده از این ابزار می توانید موارد مربوط به سرعت پایین بارگیری سایت خود را کشف کنید، بهبودهایی را که باعث تسریع در وب سایت می شوند، بیابید و عملکرد وب سایت خود را در مقیاس 0 تا 100 درجه بندی کنید.

 • ابزار فورچک Forecheck

همه می خواهند وب سایتشان در نیمه اول صفحه اول نتایج گوگل باشد. در همین حال ممکن است این یک کار دشوار باشد، این ابزار با سهولت کار می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

می توانید از این ابزار به منظور تجزیه و تحلیل وب سایت استفاده نمایید و گزارش های دقیق تولید کنید. همچنین تمام مواردی را که مانع از ورود پست های شما به صفحه اول گوگل می شوند را پیدا کنید و بفهمید که ابتدا باید به چه موضوعاتی بپردازید.

 • ابزار آزمون گوگل موبایل Google Mobile-Friendly Test

اگر می خواهید رتبه بندی موتور جستجو خود را بهبود ببخشید، باید اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای تلفن همراه بهینه شده است. Google-Friendly Test Google یک ابزار سئو عالی است که وب سایت شما را در تمام معیارهای محبوب بهینه سازی تلفن همراه محاسبه می کند.

علاوه بر این، می توانید از این ابزار استفاده کنید تا سازگاری وب سایت خود را با دستگاه های تلفن همراه بررسی کنید، سایت خود را برای آزمایش گوگل موبایل ارسال نمایید و مشکلات بارگیری صفحه را که در طول آزمون رخ می دهد، پیدا کنید.

 • بینش سرعت صفحه گوگلGoogle PageSpeed ​​Insights

بینش سرعت صفحه گوگل ابزاری شگفت انگیز برای سئو است که به معیار بهینه سازی سرعت وب سایت تبدیل شده است. از آنجا که سرعت عامل اصلی رتبه بندی است، این ابزار باید یک ترکیب اساسی از هر جعبه ابزار سئو باشد.

با استفاده از این ابزار می توانید پیشنهادهایی دریافت کنید که می توانند در سریع تر بارگذاری شدن سایت به شما کمک کنند. شما می توانید از سه مقیاس سرعت استفاده کنید تا به شما کمک کند مسائل را به روشی بهتر درک کنید.

 • ابزار جی تی متریکس GTmetrix

یکی دیگر از ابزارهای عملکردی در لیست ابزارهای آنالیز وب سایت، جی تی متریکس می باشد. این ابزار به شما کمک می کند سایت خود را بارگیری کنید تا سرعت آن را آزمایش کند. می توانید از این ابزار  استفاده کنید تا یک تصویر دقیق از اندازه صفحه و سرعت بارگذاری صفحه ایجاد کنید و امتیاز سرعت صفحه را دریافت کنید.

%عکس - معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سایت و بررسی سئو

 • ابزار کشف کپی Kill Duplicate

محتوای کپی شده متأسفانه در اینترنت بسیار رایج است. کشف این که چه سایتی محتوای وب شما را کپی کرده است تا حدودی دشوار است. خوشبختانه، ابزار Kill Duplicate اینجاست تا این کار را برای شما انجام دهد.

این یک ابزار سئو ضروری است، زیرا با استفاده از آن می توانید وب را برای یافتن محتوای کپی شده اسکن کنید، نسخه هایی از صفحات خود را کشف کنید و با اسکن چندین URL همزمان، روند بررسی محتوا را تسریع کنید.

 • ابزار لیپرهی Lipperhey

لیپرهی ابزاری عالی برای سئو است که برای تشخیص موضوعات مرتبط با سئو در وب سایت های مختلف ایده آل است. گزارش های دقیقی در مورد مسائل فنی ایجاد می کند که وب سایت های شما را کند کرده و باعث می شود در رتبه بندی SERP پایین بیایند.

با استفاده از این ابزار می توانید تمام موارد فنی سئو را پیدا کنید، تجزیه و تحلیل محتوای سئو را انجام دهید و یک گزارش مبتنی بر امتیاز دریافت کنید تا به شما در درک میزان پیشرفت سایت شما کمک کند.

 • ابزار نقشه کارگذار Map Broker

«نقشه های سایت XML» عنصر مهمی در سایت شماست و شما نمی خواهید مشکلی با آن داشته باشید. Map Broker ابزاری برتر در جستجوگرها است که فرایندهای مدیریت نقشه سایت را برای وب سایت شما ساده می کند.

با استفاده از این ابزار می توانید اعتبار سنجی نقشه های سایت را بررسی کنید، ببینید لینک ها در نقشه سایت شما کار می کنند یا خیر و مسائل مربوط به نقشه سایت را کشف کنید.

 • سئو پلاگین

آیا می خواهید یک ابزار سئو برتر رایگان داشته باشید که بتواند در حل برخی از مسائل جدی سایت به شما کمک کند؟ این افزونه برای حل مسائل رایج مرتبط با سئو که رتبه بندی SERP شما را پایین می آورد ایده آل است.

به طور خاص، می توانید از پلاگین سئو استفاده کنید تا مسائل مربوط به سئو در سطح سایت را تجزیه و تحلیل کنید، برای بهبود سئو وب سایت توصیه هایی دریافت کنید، متاتگ، عنوان، تصاویر، عنوان صفحه و نام پرونده های سایت خود را بررسی کنید.

 • ابزار ریون Raven

ریون یکی از بهترین ابزارهای آنالیز سایت است که دلیل اصلی آن ویژگی های زیادی است که به روند حسابرسی وب سایت ارزش افزوده می دهد. این ابزار به شما کمک می کند راه هایی را که می توانید از طریق آنها وضعیت وب سایت خود را بهبود ببخشید، شناسایی کنید.

 • ابزار مانیتور سئو SEO Monitor

مانیتور سئو  می تواند به عنوان داشبورد تمام فعالیت های مرتبط با سئوی شما باشد. نه تنها به شما در بهبود رتبه بندی کلی موتور جستجو کمک می کند، بلکه در حل مسائل مختلف در رتبه بندی سئو نیز شما را یاری می کند.

با استفاده از این ابزار می توانید داده های گوگل آنالیتیکس را با رتبه بندی سایت خود ادغام کنید، پیشنهادات و پیشرفت هایی را برای سایت خود دریافت نمایید و بهترین کلمات کلیدی را برای رتبه بندی بهتر پیدا کنید.

 • ابزار یواست سئو Yoast SEO

ابزار یواست یکی از بهترین ابزارهای آنالیز سایت است که توسط بسیاری از کارشناسان سئو در دسترس می باشد. این ابزار می تواند به شما در بسیاری از موارد مرتبط با سئو کمک کند. ابزار یواست سئو می تواند به شما کمک کند تا برچسب ها و محتوای متا را بهینه سازی کنید و ایجاد نقشه سایت فوری با ارائه پیشنهادات و نوشتار خود را بهبود ببخشید.

%عکس - معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سایت و بررسی سئو

 • ابزار کیورد دیت Keyworddit

ابزار کیورد دیت یکی دیگر از ابزارهای برتر سئو است که با ردیت Reddit کار می کند. با استفاده از این ابزار می توانید کلمات کلیدی را از هر ساب ردیت استخراج کنید. اگر در ترکیب با سایر ابزارهای این لیست استفاده شود، می تواند به شما کمک کند کلمات کلیدی با ارزش بالا استخراج کنید و در SERP رتبه بالایی داشته باشید.

با استفاده از این ابزار خاص می توانید کلمات کلیدی را انتخاب کنید، لیستی از کلمات کلیدی بیشترین جستجو را در یک زیرمجموعه خاص ایجاد کنید و موضوعات و ایده هایی را که مخاطبان هدف به آن علاقه دارند، درک کنید.

 • لینک ماینر LinkMiner

هر متخصص سئو می داند که لینک های خراب تأثیر جدی منفی در رتبه بندی سایت شما دارند. حذف این پیوندها اغلب اولویت هرگونه اقدام در زمینه سئو است. لینک ماینر یک افزونه کروم است که می تواند به شما در یافتن پیوندهای خراب کمک کند.

با استفاده از این افزونه، می توانید لیستی از لینک های خراب را در یک گزارش سازمان یافته دریافت کنید و لیست پیوندهای خراب را به CSV صادر کنید تا با ابزارهای دیگر استفاده نمایید.

 • ربات SERP

ربات SERP یکی از بهترین ابزارهای آنالیز سایت است که باید در جعبه ابزار متخصص سئو وجود داشته باشد. این ابزار به شما کمک می کند تا سریعاً اطلاعات مهم مربوط به سایت خود را به روشی آسان خوانا و بدون نیاز به ورود به سیستم حساب، بررسی کنید. با استفاده از این ابزار می توانید یک بار رتبه بندی پنج کلمه کلیدی را بررسی کنید و رتبه بندی وب سایت را در چندین منطقه بررسی کنید.

 • ابزار رنجر رتبه

این ابزار ممکن است دقیقاً مانند برخی دیگر از ابزارهای این لیست کار کند، این ابزار دارای برخی از ویژگی های اضافی است که ابزارهای دیگر فاقد آن هستند. از جستجوی کلمات کلیدی گرفته تا تجزیه و تحلیل عمیق، رنجر رتبه می تواند از تمام فعالیت هایی که لیست کارهای سئو شما را تشکیل می دهند، مراقبت کند.

با استفاده از این ابزار می توانید ممیزی های درون صفحه ای را انجام دهید، درباره کلمات کلیدی خاص تحقیق کنید و تجزیه و تحلیل دقیق رقبا را برای دستیابی به موقعیت های بالاتر SERP انجام دهید.

 • ابزار ضریب هوشی رقابتی Rival IQ

اگر می خواهید بدانید رقبا در چه شرایطی هستند، Rival IQ ابزاری عالی برای کار است. بسیاری از کارشناسان سئو و رسانه های اجتماعی از این ابزار به دلیل ویژگی های شگفت انگیز آن استفاده می کنند.

با استفاده از این ابزار می توانید از رسانه های اجتماعی و همچنین حضور سئو رقبا خود مطلع شوید، از عملکرد رقیب خود در کانال های رسانه های اجتماعی مطلع شوید و ببینید آیا رقبای شما سعی دارند در برابر یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی کنند یا خیر.

 • ابزار پینگدوم

متخصصان سئو این ابزار برتر سئو را دوست دارند، زیرا سرعت بارگذاری صفحه را به سرعت نشان می دهد (چیزی که این روزها همه نگران آن هستند!). پینگدوم به شما کمک می کند سرعت سایت را بهبود ببخشید، تست سرعت وب سایت را انجام دهید، سریع یا کند بودن صفحه وب را مشخص کنید و درباره اینکه برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه وب سایت خود، چه پیشرفت هایی باید انجام دهید، اطلاعات کسب کنید.

 • ابزار هوت سویت Hootsuite

آیا می خواهید حضور رسانه های اجتماعی خود را به صورت حرفه ای و بدون هیچ مشکلی مدیریت کنید؟ بگذارید من ابزار Hootsuite را معرفی کنم که برای اتوماتیک کردن مدیریت رسانه های اجتماعی شما ایده آل است.

با استفاده از این ابزار می توانید پست های اجتماعی خود را برنامه ریزی کنید و محتوای اجتماعی خود را بدون سرمایه گذاری زمان قابل توجه از طرف خود مدیریت کنید. تأثیر آن بر روی کانال های رسانه های اجتماعی خود را بسنجید و چندین گزارش عملی ایجاد کنید.

%عکس - معرفی بهترین ابزارهای آنالیز سایت و بررسی سئو

 • جستجوگر GA

اگر سایت شما فاقد قطعه کد گوگل آنالیتیکس یا گوگل ادوردز است، شما دچار مشکل زیادی خواهید شد. خوشبختانه، ابزار GA اینجاست تا شما را در انجام این کار ساده و در عین حال حیاتی یاری کند.

این ابزار کوچک یکی از ابزارهای اساسی سئو است که می توانید به نفع خود استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می توانید سایت را از نظر از دست دادن کد گوگل آنالیتیکس یا گوگل ادوردز بررسی می کنید.

 • ابزار سئو مجستیک Majestic

ابزار سئو مجستیک یکی دیگر از ابزارهای شگفت آور بررسی بک لینک است که برای بهبود رتبه بندی کلی سئو وب سایت ایده آل می باشد. این حجم عظیمی از داده های بک لینک را ارائه می دهد که عمق مورد نیاز در تجزیه و تحلیل سایت شما را افزایش می دهد و زمینه های اقدام جدیدی را برای افزایش موقعیت SERP وب سایت باز می کند.

با استفاده از این ابزار می توانید بک لینک های هر سایت را بررسی کنید، برای افزایش استراتژی لینک دهی، از حجم داده های تولید شده توسط این ابزار استفاده کنید و رتبه بندی یک میلیون وب سایت برتر را نمایش دهید.

 • ابزار بهینه سازی گوگل Google Optimize

بهینه سازی یکی از ابزارهای سئو گوگل است که برای بهبود SERP در وب سایت شما طراحی شده است. در ابتدا ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد، کارشناسان سئو امروز از آن به دلیل ویژگی های شگفت انگیز آن استفاده می کنند.

با استفاده از این ابزار می توانید با کشف زمینه های بهبود سایت، از داده های سایت گوگل آنالایتکس خود بهره مند شوید، از طریق مدل سازی آماری پیشرفته، نتایج دقیق تری از آزمایشات خود را بدست آورید و تجربه خود را برای بازدید کنندگان بهبود بخشید.

 • نوار ابزار سئو SEO Toolbar

با استفاده از نوار ابزار سئو، می توانید کارهای زیادی را برای بهبود رتبه بندی وب سایت خود انجام دهید. این برخی از ویژگی های مهم را برای کمک به شما در استفاده از وب سایت خود برای جلو ماندن از رقبای خود ارائه می دهد.

این نوار ابزار سئو به شما کمک می کند ارزیابی تقریبی از تعداد لینک هایی که به یک دامنه اشاره می کنند، داشته باشید، اقتدار پیوند جهانی یک دامنه را بهبود ببخشید، درباره پیوندهای سایت، پیوندهای صفحه، فهرست فهرست ها و موارد دیگر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کلام پایانی

امیدواریم ابزارهای ارائه شده در این نوشته بتواند به شما عزیزان در آنالیز کردن سایت کمک کرده باشد تا بتوانید وب سایت خود را بهبود بخشیده و رتبه خود را در گوگل افزایش دهید.

برچسب ها: بدون برچسب
0

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *