031-32305132 شنبه - چهارشنبه 09:00 - 17:00
چرا خرید بک لینک و لینک سازی برای سایت مهم است؟

چرا خرید بک لینک و لینک سازی برای سایت مهم است؟

شکایت مردم از کاهش ناگهانی رتبه بندی وب سایتشان معمول است. گاهی اوقات، ممکن است افراد برای رفع این مشکل بک لینک خریداری کنند. اگر کسی هستید که اهمیت رتبه بندی در اولین صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) را می فهمید، خروج از صفحه اول گوگل مانند مشت ناک اوت در بوکس است؛ زیرا به همان اندازه می تواند بر میزان بازدید و بازدید کنندگان تأثیر بگذارد.

 اگرچه دلایل مختلفی برای افت ناگهانی رتبه وجود دارد، اما مهم ترین دلیل آن استفاده از بک لینک های بی کیفیت یا بد است. این پیوندهای بی کیفیت بیشتر نتیجه طمع صاحبان وب سایت هایی است که سعی در خرید بک لینک دارند. با توجه به وقت و تلاشی که افراد برای ایجاد ترافیک وب سایت انجام می دهند، تأثیر منفی ناگهانی ناشی از پیوندهای بی کیفیت باعث ایجاد اختلال در صاحبان وب سایت ها، از نظر روحی و مالی می شود.

بک لینک چیست؟

بک لینک، پیوندهایی از یک وب سایت به وب سایت دیگری است. گوگل و سایر موتورهای جستجو لینک دهی را به عنوان رأی اصالت در نظر می گیرند. به عبارت ساده، اگر وب سایت دیگری به شما پیوند دارد، به این معنی است که وب سایت به شما رأی اعتماد می دهد.

اگر صدها وب سایت به صفحه شما لینک دهند، ارزش صفحه از نظر موتورهای جستجو افزایش پیدا می کند. هرچه بک لینک با کیفیت بیشتری از وب سایت های دیگر دریافت کنید، برای شهرت و رتبه بندی وب سایت شما بهتر است.

از زمان ظهور موتورهای جستجو و ظهور گوگل، بک لینک ها همچنان در رتبه بندی وب سایت نقش مهمی داشته اند. علی رغم تغییرات منظم در الگوریتم موتور جستجو، متخصصان هنوز تعداد بک لینک های با کیفیت را مهم ترین فاکتور رتبه بندی می دانند. بنابراین، چگونه این بک لینک ها به چیزی تبدیل می شوند که از اهمیت بالایی برخوردار است؟ در اینجا تاریخچه مختصری از بک لینک ها را شرح می دهیم.

%عکس - چرا خرید بک لینک و لینک سازی برای سایت مهم است؟

تاریخچه بک لینک ها

در روزهای اولیه، موتورهای جستجو وقتی Yahoo ،AOL ،AskJeeves ،Excite و Lycos بر فضای جستجو مسلط شدند، توسعه دهندگان موتورهای جستجو به طور فعال در جستجوی راهی برای رتبه بندی وب سایت ها بر اساس کیفیت اطلاعات ارائه شده در آن وب سایت خاص بودند.

در نتیجه، موتورهای جستجوی قبلی به شدت به تعداد کلمات کلیدی مرتبط اعتماد داشتند. یعنی هر زمان کسی در جستجوی چیزی باشد، می تواند با سرچ کلمه کلیدی مورد نظر خود، به وب سایت هایی با رتبه های برتر دست پیدا کند.

به عنوان مثال، جستجوی “بیماری پارکینسون” به طور معمول یک صفحه وب را براساس تعداد کلمات کلیدی بیماری پارکینسون و اصطلاحات مشابه در آن صفحه خاص رتبه بندی می کند. با این حال، این روش منجر به پر کردن کلمات کلیدی شد، به این معنی که بسیاری از افراد فقط برای بدست آوردن رتبه برتر در موتور جستجو برای یک عبارت خاص، صفحه وب خود را با صدها کلمه کلیدی پر کردند.

این امر منجر به این شد که بسیاری از وب سایت های بی کیفیت در مقابل کاربر ظاهر می شوند. هنگامی که گوگل در سال 1998 مورد توجه قرار گرفت، قصد داشت نحوه ارائه اطلاعات به کاربر را تغییر دهد. با گذشت زمان، گوگل شروع به تأکید بیشتر به بک لینک به جای کلمات کلیدی کرد.

از آنجا که درخواست پیوند از یک صفحه خاص برای دیگران آسان نبود، تعداد پیوندها به کلمات کلیدی و سایر عوامل ترجیح داده شد. منطقی بود که چنین کاری انجام شود، زیرا صفحات وب مانند CNN ،Forbes ،Apple ،Chrysler ،Mayo Clinic، سازمان ملل و سایر وب سایت های برجسته دارای یک نکته مشترک بودند، آن ها هزاران بک لینک داشتند.

برای گوگل، این شروع خوبی بود؛ زیرا اطلاعاتی از وب سایت های معتبر به مردم نشان داده می شد که دارای معتبرترین اطلاعات بودند. با استفاده از مدل بهبود یافته، هنگامی که کسی بیماری پارکینسون را جستجو می کرد، اطلاعات وی از وب سایت های معتبر مانند کلینیک مایو، سازمان بهداشت جهانی، دانشکده پزشکی هاروارد و غیره نیز نشان داده می شد.

با پیشرفت زمان، مردم همچنین شروع به یافتن روزنه ها و میانبرهایی برای کسب رتبه برتر کردند. نتیجه این کار اقدامات سایه ای و ابلهانه ای مانند خرید بک لینک از شرکت هایی بود که بک لینک را به صورت عمده می فروختند. در نتیجه، این امکان برای وب سایت ها فراهم شد که بتوانند در یک روز رتبه بندی خود را به صفحه اول گوگل برای کلمات کلیدی خاص برسانند.

روش خرید بک لینک و تکنیک های مشابه، گوگل و سایر موتورهای جستجو را برای حل مشکل به چالش کشید. برای حل این مشکل، گوگل شروع به لیست سیاه برای وب سایت ها، کاهش رتبه بندی آن ها و ممنوعیت کامل آن ها کرد. به طور ناگهانی، بسیاری از وب سایت ها شاهد کاهش شدید رتبه بندی خود بودند.

برای برخی از وب سایت ها، این به معنای از دست دادن هزاران دلار درآمد در یک روز بود. برای دیگران، این به معنای شروع مجدد سفر آن ها از صفر بود. حتی امروز، گوگل و سایر موتورهای جستجوی برجسته در حال تغییر الگوریتم های جستجوی خود برای جلوگیری از طفره رفتن از سیستم صاحبان وب سایت هستند.

%عکس - چرا خرید بک لینک و لینک سازی برای سایت مهم است؟

راهنمای خرید بک لینک به روش صحیح

از آنجا که گوگل انقدر روی لینک دادن تأکید دارد، طبیعی است که دارندگان وب سایت برای خرید پیوندها تحت فشار باشند. از آنجا که غلبه بر وضعیت و ترس دشوار است، بارها و بارها حتی صاحبان وب سایت های منطقی در دام خرید بک لینک قرار می گیرند.

آن ها به خرید بک لینک ادامه می دهند؛ زیرا این کار باعث صرفه جویی در وقت آن ها می شود و سریع تر نتیجه می دهد. همچنین هنوز بسیاری از وب سایت ها، سیستم عامل ها و فریلنسرها هستند که طعمه شرکت های جدید می باشند.

اگرچه همه این تاکتیک ها ممکن است در ابتدا کارساز باشند، اما در نهایت گوگل دست به جریمه های سنگینی می زند که حتی می تواند برخی از معتبرترین وب سایت ها را ورشکسته کند. گوگل دستورالعمل های روشنی درباره طرح های پیوند دارد.

این دستورالعمل ها به طور مرتب توسط شرکت های جستجوگر و متخصصانی منتشر می شوند که سعی می کنند مردم را از خرید بک لینک دور کنند. با این حال، صاحبان وب سایت هشدارها را نادیده می گیرند، زیرا تصور می کنند که این فقط یک ترفند برای جلب مشتری برای ساخت بک لینک است. گوگل در مورد خرید بک لینک یا به قول خودشان طرح های پیوند چه می گوید؟

جالب اینجاست اولین چیزی که گوگل در رهنمودهای خود در مورد طرح های پیوند ذکر می کند، ممنوعیت خرید و فروش بک لینک است. تبادل پول برای پیوندها و مبادلات بیش از حد پیوند در جایی که افراد به یکدیگر پیوند دارند، توسط گوگل ممنوع است.

هر زمان گوگل متوجه می شود که شما پیوندهایی را از یک تبادل لینک خاص یا سیستم عامل های خاص خریداری کرده اید، بدون اینکه دلیل بیاورید وب سایت شما را به شدت مجازات می کند. اگر این اتفاق بیفتد، دیگر جایی برای رفتن نخواهید داشت.

تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که با استفاده از ابزار مدیر وب سایت خود با گوگل تماس بگیرید و امیدوار باشید که پاسخی دریافت شود. اگرچه گوگل به دلیل پاسخ دادن به چنین سوالاتی شناخته شده نیست، اما اگر وب سایت شما در مرحله بعدی بازیابی شد، خود را خوش شانس بدانید.

کمی جستجو در گوگل به شما ثابت می کند که اکثر افراد تلاش می کنند با گوگل تماس بگیرند. در اکثر مواقع، عملی ترین راه، حذف پیوندهای بد است که در نهایت وب سایت در طی چند ساعت به سرعت بازیابی می شود. بعضی اوقات، مقصر فقط چند بک لینک بد است که منجر به تخریب کل دامین می شود.

در چنین مواردی، حذف این بک لینک های بد باعث می شود وب سایت همراه با رتبه اصلی آن در موتور جستجو بازیابی شود. به گفته مت کاتس، گوگل هر ماه تقریباً 400000 اقدام دستی را آغاز می کند. علاوه بر اقدامات دستی، هزاران وب سایت اغلب توسط الگوریتم گوگل بروزرسانی می شوند که به طور خاص برای جلوگیری از ظاهر شدن وب سایت های بی کیفیت در رادار جستجو طراحی شده اند.

برای دارندگان وب سایت، چنین توضیحاتی توسط مدیران گوگل نشانه روشنی است که موتور جستجو به طور فعال با پیوندهای بی کیفیت و هرزنامه درگیر است. به همین ترتیب، هر روز صدها بحث در مورد موضوعاتی وجود دارد که دارندگان وب سایت تصاویری از عملکرد دستی گوگل را ارسال می کنند. همه این هشدارها یک نکته مشترک دارند: گوگل متوجه پیوندهای غیر طبیعی می شود و آن ها را با اقدامی جدی دنبال می کند.

گوگل لینک دهی را عامل تعیین کننده ای برای رتبه بندی صفحه می داند. بنابراین، کیفیت بک لینک می تواند سرنوشت صفحه وب شما را رقم بزند. در نتیجه، باید از خرید بک لینک خودداری کنید، زیرا گوگل سرانجام شما را مجازات خواهد کرد و شما از نتیجه آن ناراحت می شوید.

%عکس - چرا خرید بک لینک و لینک سازی برای سایت مهم است؟

حقایقی در مورد بک لینک

ممکن است عجیب به نظر برسد اما مدیران گوگل ایجاد لینک را تبلیغ نمی کنند. اگر در دنیای سئو تازه وارد هستید، این اخبار احتمالاً گیج کننده است، زیرا بک لینک اصطلاحی است که به طور گسترده در انجمن سئو استفاده می شود.

واقعیت این است که هر متخصص سئو داستان متفاوتی را برای شما تعریف می کند که معمولاً داده های قطعی نیز پشتیبانی می کنند، در مورد این که چرا بک لینک یکی از مهم ترین مولفه های رتبه بندی وب سایت است. ناهنجاری آشکار بین این دو ادعای متفاوت از این واقعیت ناشی می شود که گوگل نمی خواهد صاحبان وب سایت بدانند که sauce مخفی دستور العمل ماده جستجوگر آن بک لینک است.

فقط تصور کنید اگر مت کاتس یا هر شخص دیگری از تیم توسعه گوگل بیرون برود و به همه بگوید که اگر می خواهید وب سایت خود را رتبه بندی کنید، ایجاد بک لینک با کیفیت مهم ترین چیزی است که باید در نظر بگیرید، همه احتمالاً بیش از حد روی ایجاد لینک تمرکز خواهند کرد، بدون اینکه نگران عوامل کیفیت دیگری مانند نوشتن محتوای عالی و استفاده از کلمات کلیدی مناسب باشند.

این شاید دلیل این امر باشد که شما هرگز از مدیر گوگل نمی شنوید که به شما بگوید روی ایجاد لینک تمرکز کنید. علی رغم آنچه گوگل پیشنهاد می کند، متخصصان سئو از قبل می دانند که ایجاد پیوند بارها و بارها ثابت کرده است که عامل بزرگی در ایجاد رتبه بالای صفحه است.

در طول سال ها، این واقعیت بارها و بارها از طریق آمار، داده ها و نظریه ها ثابت شده است. بنابراین، اگر کسی به شما گفت که ایجاد پیوند مهم نیست، فقط به یاد داشته باشید که این شخص احتمالاً از یکی از سمینارهای گوگل بیرون آمده است. از این گذشته، دلایلی برای ادامه تمرکز بر همه جنبه های وب سایت شما وجود دارد، که شامل پیوندهای با کیفیت بالا می باشد.

کیفیت بک لینک

همه بک لینک ها با توجه به تصورات مختلف یکسان ایجاد نمی شوند. این بدان معنی است که بک لینک با کیفیت بالا وجود دارد و بک لینک با کیفیت پایین نیز وجود دارد. بک لینک با کیفیت بالا معمولاً بک لینک وب سایت معتبر و قانونی است. از طرف دیگر، بک لینک با کیفیت پایین معمولاً از یک وب سایت با رتبه بسیار پایین، وب سایت ناخواسته یا تبادل لینک است.

برای دارندگان وب سایت، این بدان معنی است که آن ها نباید روی تعداد کل بک لینک ها تمرکز کنند. در عوض، باید بر کیفیت کلی و ماهیت مرتبط با بک لینک ها تمرکز کرد.

طبق منابع معتبر، یک یا دو بک لینک با کیفیت خوب از وب سایت های مرجع به شما کمک می کند تا بک لینک خود را بیش از صدها لینک از وب سایت های دارای اعتبار پایین دریافت کنید. در واقع، این بک لینک های کم کیفیت می توانند رتبه کلی شما را در SERP کاهش دهند.

%عکس - چرا خرید بک لینک و لینک سازی برای سایت مهم است؟

 

لینک های دوفالو در برابر نوفالو

  • لینک دوفالو

یک لینک پیوندی است که قادر است به همه موتورهای جستجو بگوید که از طریق رتبه بندی صفحه خود از یک لینک خارج شده عبور کنند. سابقه بک لینک نشان می دهد که پیوند “دوفالو” شاید مهم ترین نوع پیوند باشد، زیرا به عنوان رأی اختیار محسوب می شود.

بر این اساس، موتور جستجو فقط پیوند را به پیوندهای “دوفالو” می دهد. بنابراین، اگر 100 پیوند داشته باشید که دارای ویژگی “do follow” باشند، موتور جستجو همه آن 100 پیوند را برای رتبه بندی صفحه می شمارد.

  • لینک نوفالو

پیوند نوفالو دقیقاً برعکس پیوند دوفالو است. این یک لینک پیوندی است که توانایی انتقال وضعیت رتبه صفحه خود به سایت های دیگر را از بین می برد. موتور جستجو از هر پیوندی که دارای ویژگی “نوفالو” باشد، چشم پوشی خواهد کرد، زیرا وب سایت خارجی که به صفحه شما پیوند دارد به موتور جستجو گفته است که پیوند را حساب نکند.

ویژگی “نوفالو” برای مبارزه با هرزنامه معرفی شد. این به مبارزه با هرزنامه کمک می کند، زیرا بسیاری از مردم عمداً پیوندهایی را به صفحات ویکی پدیا و انجمن های مهم پیوند می کردند که اغلب به وب سایت های ناخواسته و بی کیفیت اشاره می کردند.

چنین پیوندهایی به وب سایت های راهنما کمک نمی کند، زیرا هر کسی فقط می تواند پیوند ایجاد کند. این روزها، اکثر وب سایت ها مانند ویکی پدیا و انجمن های بزرگ فقط پیوندهای “نوفالو” را که به عنوان رأی به حساب نمی آیند، مجاز می دانند.

در نتیجه به مبارزه با هرزنامه کمک می کند. اگر این پیوندهای “نوفالو” برای رتبه بندی یک وب سایت مهم نیستند، ساخت این پیوندها چه فایده ای دارد؟ اگرچه پیوند نوفالو ممکن است به عنوان رأی محسوب نشود، اما اگر در یک وب سایت معتبر قرار بگیرد، قطعاً می تواند بازدید شما را جلب کند.

با گذشت زمان، صدها لینک نوفالو می توانند جریان منظمی از مراجعه به سایت را ایجاد کنند که بدون وقفه ادامه خواهد یافت. این بدان معناست که پس از قرار دادن پیوند، نیازی به انجام هیچ تلاشی نخواهید داشت؛ زیرا این پیوند ترافیک خودکار را به وب سایت شما می آورد.

در پایان، این همیشه به ایجاد ترکیبی از پیوندهای نوفالو و دوفالو کمک می کند. حتی وقتی از یک متخصص سئو برای رتبه بندی وب سایت خود استفاده می کنید، از آن ها بپرسید آیا می دانند نسبت پیوندهای دوفالو در مقابل پیوندهای نوفالو چیست یا نه؟

%عکس - چرا خرید بک لینک و لینک سازی برای سایت مهم است؟

هزینه خرید بک لینک در سال 2020

تحقیقات اخیر حاکی از آن است که متوسط ​​هزینه بک لینک های 2020 حدود 350 دلار برای پیوند دوفالو از وب سایت های معتبر می باشد. به همین ترتیب، بسیاری از کارشناسان نیز بر این باورند که هزینه متوسط ​​لینک دوفالو از یک وب سایت معتبر از 20 تا 500 دلار هزینه خواهد داشت.

علی رغم دستورالعمل های گوگل برای فروش پیوندها، همچنان تعدادی از وبلاگ نویسان معتبر را مشاهده می کنید که بک لینک می فروشند. بیشتر این وبلاگ نویسان به جای ارتقا خدمات لینک سازی، شما را فریب می دهند تا با آن ها تماس بگیرید تا بتوانید در مورد قیمت مذاکره کنید.

چند وبلاگ نویس و وب سایت معتبر ممکن است صریحاً تبلیغ کنند که پیوندی از وب سایت آن ها هزینه خاصی را برای شما در پی دارد. این وب سایت ها قطعاً با آتش بازی می کنند؛ زیرا هر کسی که به آن ها پیوند دهد می تواند در معرض خطر گوگل قرار گیرد.

از طرف دیگر، ممکن است با چنین پیوندهایی کنار بیایید؛ زیرا قطعاً چند بک لینک از وب سایت های معتبر می تواند به شما رتبه بالایی را بدهد. اگر واقعاً می خواهید پیوندهای با کیفیت بسازید، توصیه می شود با یک متخصص سئو یا یک آژانس جستجوگر سئو تماس بگیرید؛ زیرا آن ها در کمک به شرکت هایی مانند شما در ایجاد لینک های پیگیری نوفالو و دوفالو با کیفیت با هزینه مناسب در یک بازه زمانی مشخص تخصص دارند.

در واقع، همچنین متوجه خواهید شد که متوسط ​​هزینه بدست آوردن بک لینک کار با این متخصصان به مراتب کمتر از بک لینک متوسط ​​فروخته شده توسط دیگران است. هزینه واقعی بک لینک هزینه ای است که برای دستیابی به لینک های طبیعی صرف می شود.

سوالات متداول در مورد بک لینک

  • بک لینک چقدر ارزش دارد؟

پیوندها لزوماً معیار موفقیت نیستند. برخی از پیوندها بد هستند و می توانند به وب سایت شما آسیب برسانند و برخی از آن ها خوب هستند و می توانند موفقیت وب سایت شما را تقویت کنند. معیارهای موفقیت می توانند بازدید سایت شما را بدون مارک یا فروش نتایج حاصل از جستجوی ارگانیک را افزایش دهند.

  • آیا بک لینک ها همچنان در سال 2020 کار می کنند؟

تا زمانی که بک لینک های مرتبط و با کیفیت بالا ایجاد کنید، آن ها در سال 2020 نیز موثر خواهند بود. گوگل همیشه، تا حدی از بک لینک در الگوریتم ها و به روزرسانی های خود استفاده خواهد کرد.

  • آیا خرید بک لینک در سال 2020 ایمن است؟

خرید بک لینک، از هر نوع، خلاف دستورالعمل های وب مستر گوگل می باشد. فرقی نمی کند که این بلاگر باشد یا از شبکه های وبلاگ خصوصی استفاده می کنید. اگر گوگل شما را به هر شکلی از کلاهبرداری در بک لینک گیری مجازات کند، با یک اقدام دستی علیه سایت خود مواجه خواهید شد. یادگیری ایجاد پیوندهای با کیفیت بالا در طولانی مدت سود بیشتری خواهد داشت.

  • آیا امکان دریافت بک لینک به صورت رایگان وجود دارد؟

بله، امکان کسب بک لینک رایگان نیز وجود دارد. بسیاری از سیستم عامل های نظرات وبلاگ دارای یک زمینه وب سایت هستند که می توانید هنگام نوشتن نظر از آن ها استفاده کنید. این مکانی است که می توانید بک لینک های رایگان را از آن به دست آورید. نکته مهم این است که تلاش خود را بر روی وب سایت هایی متمرکز کنید که اجازه نظر می دهند.

  • چگونه بک لینک ایجاد کنم؟ گام به گام؟

مشخص کنید چه محتوای قابل اشتراک گذاری یا ارزش بالایی برای مخاطبان شما بهتر است. به عنوان مثال، دوست داران باغ در مورد باغبانی مطالعه می کنند، سیاستمداران در مورد سیاست و عاشقان غذا، دستور العمل های پخت را می خوانند. در مرحله بعد، درمورد محتوای مرتبط و قابل اشتراک تحقیق کنید. مطالب خود را منتشر و به اشتراک بگذارید.

کلام پایانی

امیدواریم این نوشته توانسته باشد به خوبی بک لینک را توضیح و اطلاعات مفیدی را درمورد این نوع پیوند در اختیار شما کاربران گرامی قرار داده باشد. نظرات خود را در مورد این نوشته با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو